Start Archiwum Wystawy
Wystawy
BRZEZINY ŚLĄSKIE NA STAREJ FOTOGRAFII Drukuj Email
środa, 15 listopada 2017 22:32

Wystawę można oglądać w DDK (Brzeziny Śl.) do 15 grudnia.13 listopada o godz. 17.00 w Dzielnicowym Domu Kultury w Piekarach Śląskich nastąpiło otwarcie wystawy pn. „Brzeziny Śl. na starej fotografii”. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. : Prezydent Miasta Piekary Śl. Pani Sława Umińska-Duraj, proboszcz Parafii NSPJ ks. Henryk Foik, radny Tadeusz Wieczorek, dyrektor MSP nr 14 Dariusz Bednarski oraz liczna grupa mieszkańców. Wystawę zorganizował dom kultury przy współpracy z mieszkańcem dzielnicy Panem Piotrem Faulhaber, który był pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. Tak bogatą dokumentację fotograficzną  udało się zebrać dzięki uprzejmości mieszkańców Brzezin Śląskich, którzy udostępnili zdjęcia pochodzące ze swoich prywatnych zbiorów, jak również korzystając z materiałów archiwalnych zaprzyjaźnionych instytucji, zakładów pracy, szkół, Urzędu Miasta i Parafii NSPJ. Zgromadzono ponad 150 zdjęć, które zostały wyeksponowane na 20 planszach, prezentujących miejsca znane, obiekty i budynki których już dziś nie ma, miejsca charakterystyczne, które każdy mieszkaniec Brzezin Śląskich zna.

 
"W POSZUKIWANIU ŚWIATŁA"-WYSTAWA MALARSTWA MARIANA ILGI Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2017 15:02

Od 13  czerwca w domu kultury prezentowana jest wystawa  malarstwa Mariana Ilgi  pn. „ W poszukiwaniu światła”. To już trzecia wystawa tego autora w naszym domu kultury.Autor  to emerytowany górnik, 25 lat przepracował pod ziemią, teraz pokazuje świat w tysiącach kolorów. Zafascynowany malarstwem impresjonistów. Pędzel to  najrzadziej używane przez niego narzędzie malarskie. Szuka własnego stylu, nie są mu obce różne techniki plastyczne.  Uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych.   Wyróżniony m. inn w konkursie organizowanym przez Muzeum im. Chroboka w Rudzie Śląskiej. Zdobywca pierwszego i drugiego miejsca w Kalwaryjskich impresjach. Każda wystawa zaskakuje odbiorcę mnóstwem kolorów.Zapraszamy codziennie w godz. 10.00-20.00 .Wstęp wolny.

Poprawiony: wtorek, 20 czerwca 2017 15:38
 
„POSZUKIWANIE INSPIRACJI”- WYSTAWA MALARSTWA JANINY ELŻBIETY I JANUSZA DYDO Drukuj Email
wtorek, 23 maja 2017 18:00

Do 22 maja w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich  można  było oglądać wystawę malarstwa Janiny Elżbiety i Janusza Dydo.Państwo Dydo od 40 lat są mieszkańcami Piekar Śląskich. Autorzy tak wspominają początki swojej przygody z malarstwem. „ W czasach PRL istniały sklepy zaopatrujące tylko artystów malarzy, żeby coś kupić należało wylegitymować się odpowiednim dokumentem. Amatorom malowania pozostawało jedynie farby akwarelowe lub plakatowe albo tempery w zwykłym sklepie papierniczym. Z kartonami i blejtramami też były kłopoty-a z czym ich nie było? Pod koniec lat osiemdziesiątych pracowałem w Domu Górnika w Brzezinach Śl. na stanowisku instruktora KO i miałem wówczas dostęp do artystycznych farb i sprzętu. Niestety żadna z moich prac nie przetrwała likwidacji hotelu w Brzezinach Śl. Po powrocie do szkoły prowadziłem również zajęcia z plastyki-przygotowując się do lekcji, studiowałem książki z historii sztuki i technik malarskich. Na zebraniach metodycznych z plastyki organizowane były wyjazdy do muzeum-np Na wystawę E. Warhola. Myślę że to było przyczynkiem do rozbudzenia mojej pasji. że nie tylko święci garnki lepią. W sklepach pojawiły się akcesoria malarskie w dostępnej cenie akurat na kieszeń emeryta. Mogłem więc sobie pozwolić. Moja żona całkiem przypadkowo odkryła swoją nową pasję-malarstwo maluje dopiero od pół roku,szuka swojej techniki, a inspiruje piękno natury oraz wnuki. Zawsze w życiu robiliśmy wszystko razem i teraz mamy wspólną pasję. Mamy nadzieję ,że już wkrótce Państwo Dydo pochwalą się nowymi pracami.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 16

facebook