Start Archiwum Wystawy
Wystawy
WYSTAWA - KOBIETA I WIOSNA Drukuj Email
środa, 29 sierpnia 2018 12:22

W dniach 9.03 - 20.04. w naszym domu kultury prezentowana była wystawa malarstwa Zofii Majerczyk-Owczarek pn. "Kobieta i wiosna". Autorka wystawy Pani Zofia to artystka ludowa, pochodząca ze starych rodów góralskich, które od pokoleń tworzą kulturę Podhala oraz kultywują tradycje przodków. Wcześniej zajmowała się haftem i szyciem strojów regionalnych oraz założyła dziecięcy zespół folklorystyczny. Od kilkunastu lat uczestniczy w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Zakopanem, na Podhalu i innych regionach naszego kraju. Od 2000 roku maluje na szkle i ma na swym koncie wiele wystaw. W naszym regionie Pani Zofia prezentowała się w 2013 r. w Galerii "Pod Sową" w Miejskiej Bibliotece w Będzinie z wystawą "Święci aniołowie i tatrzańscy zbójowie". Wystawa "Kobieta i wiosna" była jej pierwszą wystawą w Piekarach Śląskich.

Poprawiony: środa, 29 sierpnia 2018 12:31
 
WYSTAWA "OSOBY ZNANE W STYLU POP ARTU" Drukuj Email
wtorek, 06 marca 2018 17:11

W Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich w dniach od 15 stycznia do 23 lutego prezentowana była wystawa malarstwa Anety Sielskiej pn."Osoby znane w stylu pop artu". Pani Aneta jest Absolwentką Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych - specjalizacja malarstwo i witraż. Od kilku lat fascynuje się sztuką Pop Artu, który wywodzi się z ekspresjonizmu. Na swoich obrazach przede wszystkim przedstawia wizerunki ponadczasowych "Ikon" popkultury m.in. Marylin Monroe, Audrey Hepburn czy Coco Chanel, a także portrety gwiazd rapu, jak Tupac Shakur, Eminem czy Snoop Dogg oraz popu Michaela Jacksona, Jimiego Hendrixa czy Elvisa Presleya. Wystawa "Osoby znane w stylu pop artu" była Pani Anety pierwszą wystawą w naszym mieście.

Poprawiony: wtorek, 06 marca 2018 17:34
 
BRZEZINY ŚLĄSKIE NA STAREJ FOTOGRAFII Drukuj Email
środa, 15 listopada 2017 22:32

Wystawę można oglądać w DDK (Brzeziny Śl.) do 15 grudnia.13 listopada o godz. 17.00 w Dzielnicowym Domu Kultury w Piekarach Śląskich nastąpiło otwarcie wystawy pn. „Brzeziny Śl. na starej fotografii”. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. : Prezydent Miasta Piekary Śl. Pani Sława Umińska-Duraj, proboszcz Parafii NSPJ ks. Henryk Foik, radny Tadeusz Wieczorek, dyrektor MSP nr 14 Dariusz Bednarski oraz liczna grupa mieszkańców. Wystawę zorganizował dom kultury przy współpracy z mieszkańcem dzielnicy Panem Piotrem Faulhaber, który był pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. Tak bogatą dokumentację fotograficzną  udało się zebrać dzięki uprzejmości mieszkańców Brzezin Śląskich, którzy udostępnili zdjęcia pochodzące ze swoich prywatnych zbiorów, jak również korzystając z materiałów archiwalnych zaprzyjaźnionych instytucji, zakładów pracy, szkół, Urzędu Miasta i Parafii NSPJ. Zgromadzono ponad 150 zdjęć, które zostały wyeksponowane na 20 planszach, prezentujących miejsca znane, obiekty i budynki których już dziś nie ma, miejsca charakterystyczne, które każdy mieszkaniec Brzezin Śląskich zna.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 17

facebook


BIP