Start Archiwum Wystawy
Wystawy
'WIELOTOROWE OBLICZE SZTUKI' - wystawa malarstwa Moniki Gawron Drukuj Email
wtorek, 16 października 2018 14:41

W dniach od 7 do 30 września w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich prezentowana była wystawa Moniki Gawron pn. "Wielotorowe oblicze sztuki". Pani Monika jest studentką trzeciego roku na Wydziale Artystycznym kierunek: Malarstwo Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Na wystawie można było zobaczyć prace z różnych dziedzin sztuki m.in. malarstwa, rzeźby, prace wykonane w technice linorytu, oraz akwafroty. Artystka zaprezentowała najnowsze swoje dzieła, które w większości nawiązują do pejzażu i interpretują go na różne sposoby.

 
"HAFTY i ... KAKTUSY" - WYSTAWA OBRAZÓW HAFTOWANYCH I KAKTUSÓW Drukuj Email
środa, 29 sierpnia 2018 12:50

W dniach 5.06-2.07.18 w naszym domu kultury eksponowana była wystawa obrazów haftowanych, oraz kaktusów Pani Agnieszki Dudy. Pani Agnieszka jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego od 2014 roku, ale jej przygoda z haftem trwa już 20 lat. Uwielbia wyszywać haftem krzyżykowym, bo jest to dla niej coś więcej niż hobby. W swojej kolekcji ma około 100 obrazów od małych, po całkiem duże gabaryty.Tematyka prac jest różnorodna od kwiatów, poprzez martwą naturę, pejzaże, aż do portretów. Jej drugim hobby to kwiaty, stąd też pomysł połączenia swoich dwóch pasji w czasie prezentowanej wystawy.

 
"ŚLADY" - WYSTAWA MALARSTWA JOANNY KNAPEK Drukuj Email
środa, 29 sierpnia 2018 12:41

W dniach od 30.04. - 30.05.2018 w Domu Kultury prezentowana była wystawa malarstwa Pani Joanny Knapek, pt. "Ślady". Pani Joanna w 2009 r. ukończyła studia na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych, Wydział Artystyczny w Cieszynie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach o specjalności: malarstwo sztalugowe. W 2011 r. ukończyła studia na kierunku Architektura Wnętrz w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, a obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich w zakresie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UŚ w Cieszynie. Pani Joanna wzięła udział w 34 wystawach indywidualnych w Polsce, Niemczech, Słowacji, Czechach i 81 wystawach zbiorowych w Polsce, jak i za granicą w tym w USA i Argentynie. Obecnie prowadzi również Pracownię Plastyczną "Akcent" realizując autorski program z zakresu plastyki i ceramiki dla dzieci i młodzieży. Uczestniczy w wielu akcjach kulturalnych w rejonie Katowic. Wystawa "Ślady" była pierwszą wystawą Pani Joanny w naszym mieście.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 17

facebook


BIP