Start Archiwum Wystawy
Wystawy
"ŚLADY" - WYSTAWA MALARSTWA JOANNY KNAPEK Drukuj Email
środa, 29 sierpnia 2018 12:41

W dniach od 30.04. - 30.05.2018 w Domu Kultury prezentowana była wystawa malarstwa Pani Joanny Knapek, pt. "Ślady". Pani Joanna w 2009 r. ukończyła studia na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych, Wydział Artystyczny w Cieszynie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach o specjalności: malarstwo sztalugowe. W 2011 r. ukończyła studia na kierunku Architektura Wnętrz w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, a obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich w zakresie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UŚ w Cieszynie. Pani Joanna wzięła udział w 34 wystawach indywidualnych w Polsce, Niemczech, Słowacji, Czechach i 81 wystawach zbiorowych w Polsce, jak i za granicą w tym w USA i Argentynie. Obecnie prowadzi również Pracownię Plastyczną "Akcent" realizując autorski program z zakresu plastyki i ceramiki dla dzieci i młodzieży. Uczestniczy w wielu akcjach kulturalnych w rejonie Katowic. Wystawa "Ślady" była pierwszą wystawą Pani Joanny w naszym mieście.

 
WYSTAWA - KOBIETA I WIOSNA Drukuj Email
środa, 29 sierpnia 2018 12:22

W dniach 9.03 - 20.04. w naszym domu kultury prezentowana była wystawa malarstwa Zofii Majerczyk-Owczarek pn. "Kobieta i wiosna". Autorka wystawy Pani Zofia to artystka ludowa, pochodząca ze starych rodów góralskich, które od pokoleń tworzą kulturę Podhala oraz kultywują tradycje przodków. Wcześniej zajmowała się haftem i szyciem strojów regionalnych oraz założyła dziecięcy zespół folklorystyczny. Od kilkunastu lat uczestniczy w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Zakopanem, na Podhalu i innych regionach naszego kraju. Od 2000 roku maluje na szkle i ma na swym koncie wiele wystaw. W naszym regionie Pani Zofia prezentowała się w 2013 r. w Galerii "Pod Sową" w Miejskiej Bibliotece w Będzinie z wystawą "Święci aniołowie i tatrzańscy zbójowie". Wystawa "Kobieta i wiosna" była jej pierwszą wystawą w Piekarach Śląskich.

Poprawiony: środa, 29 sierpnia 2018 12:31
 
WYSTAWA "OSOBY ZNANE W STYLU POP ARTU" Drukuj Email
wtorek, 06 marca 2018 17:11

W Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich w dniach od 15 stycznia do 23 lutego prezentowana była wystawa malarstwa Anety Sielskiej pn."Osoby znane w stylu pop artu". Pani Aneta jest Absolwentką Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych - specjalizacja malarstwo i witraż. Od kilku lat fascynuje się sztuką Pop Artu, który wywodzi się z ekspresjonizmu. Na swoich obrazach przede wszystkim przedstawia wizerunki ponadczasowych "Ikon" popkultury m.in. Marylin Monroe, Audrey Hepburn czy Coco Chanel, a także portrety gwiazd rapu, jak Tupac Shakur, Eminem czy Snoop Dogg oraz popu Michaela Jacksona, Jimiego Hendrixa czy Elvisa Presleya. Wystawa "Osoby znane w stylu pop artu" była Pani Anety pierwszą wystawą w naszym mieście.

Poprawiony: wtorek, 06 marca 2018 17:34
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 16

facebook