Start Archiwum Wystawy
Wystawy
?EUROPA NASZYM WSPÓLNYM DOMEM? ? wystawa plakatów z okazji Dni Unii Europejskiej. Drukuj Email
środa, 11 maja 2011 18:19

Od 9 maja do 27 maja w naszym domu kultury można oglądać wystawę plakatów promujących Dzień Europy pn. ?EUROPA NASZYM WSPÓLNYM DOMEM? . Prezentowane plakaty wydane są w latach 1996 ? 2011. Wśród eksponowanych plakatów znajduje się również plakat autorstwa młodej polskiej artystki Marii Mileńko. Zachęcamy do obejrzenia naszej nowej wystawy. WSTĘP WOLNY !!!

 
?Kobiety w Rysunku i Malarstwie? ? Wystawa Prac Sonii Włodarczyk Drukuj Email
środa, 02 marca 2011 18:00

Od 8 marca do 15 kwietnia w naszym domu kultury można oglądać wystawę pn.?KOBIETY W RYSUNKU I MALARSTWIE? autorstwa SONII WŁODARCZYK, która prezentować będzie zwłaszcza portrety kobiet.
Pani Sonia jest mieszkanką Nikiszowca, przez kilka lat pracowała jako nauczyciel plastyki a potem sztuki w Szkole Podstawowej w Nikiszowcu. Absolwentka Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie ? wychowanie plastyczne. Obecnie wraz z Beatą Bubak swoje zainteresowania plastyczne realizuje w pracowni plastycznej ?Mazajka? przy Galerii Szyb Wilson w swoim rodzinnym mieście. Oprócz rysunku i malarstwa zajmuje się także tworzeniem drobnych przedmiotów użytkowych. W najbliższej przyszłości pani Sonia planuje zrealizowanie kilku tkanin artystycznych oraz ilustrowanie książek dla dzieci. Należy dodać, że malarka ma już na swoim koncie kilka wystaw min.:?Trójkąt? Kosztowy ? wspólna wystawa z Pawłem Bubakiem, Galeria ?Magiel? w Nikiszowcu ? wspólna wystawa z Justyną Dyluś, Ośrodek Kultury ?Andaluzja? w Piekarach Śląskich.

Obecnie jej pracy znajdują się w naszej galerii i zachęcamy wszystkich do ich obejrzenia. Wstęp wolny!

Poprawiony: czwartek, 10 marca 2011 10:41
 
RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE Drukuj Email
poniedziałek, 21 lutego 2011 01:00

Od 13 stycznia do 20 lutego  w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich prezentowana byłą wystawa  pn. ? RĘKODZIELO ARTYSTYCZNE? autorstwa:  Gabrieli Mrochen, Marioli Góra oraz Małgorzaty Pfeiffer- Orłowskiej.  Ekspozycja prezentowała  prace, wykonane technikami: frywolitką ,koronką, fimo, kanzashi. Autorki dzięki swojej zręczności i pomysłowości  pokazały jak można  zrobić  ?COS Z NICZEGO?. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 

Poprawiony: środa, 09 marca 2011 18:01
 
«pierwszapoprzednia111213141516następnaostatnia»

Strona 14 z 16

facebook