Start Archiwum Wystawy
Wystawy
Ogród Barw i Nastrojów Wystawa Zofii Wiszyńskiej

Od 17 listopada w domu kultury w Brzezinach Śl. czynna jest wystawa Piekarzanki Zofii Wiszyńskiej pn. "OGROD BARW I NASTROJÓW". Autorka wystawy, swoją przygodę z haftem krzyżykowym rozpoczęła przed laty wykonując panoramę bułgarskiego Słonecznego Brzegu, gdzie kilkakrotnie spędzała wakacje. Główny temat jej prac to repliki dzieł malarskich wykonane wełną, technika haftu półkrzyżykowego.Ekspozycja prezentuje prace o bardzo zróżnicowanych formach - są obrazy ,obrusy, bieżniki, serwetki. To tylko niewielka część jej artystycznego dorobku.Jest co oglądać i podziwiać. Autorce bardzo bliski sercu jest cykl prac przedstawiających jamniki. Wystawa będzie prezentowana do końca bieżącego roku.

 
Wystawa Violetty Cholewa, Iwony Jaszczyszyn, Katarzyny Kędziora i Karoliny Piesiur 24.09. - 29.10.2010 Drukuj Email
wtorek, 02 listopada 2010 01:00

24 września w naszym domu kultury odbył się wernisaż wystawy prac Violetty Cholewa, Iwony Jaszczyszyn, Katarzyny Kędziora i Karoliny Piesiur. Pani Violetta Cholewa z zawodu jest technikiem ekonomistą ale jej największą pasją jest fotografia, malarstwo i plastyka. Prawdziwa przygoda pani Violetty z pędzlem zaczęła się od spotkania z doświadczoną malarką i to właśnie pod jej okiem stawiała swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie sztuki. Zdaniem pani Violetty: "Malarstwo tak jak fotografia jest pewną formą przygody. Pomaga wyrazić siebie, wyrzucić na zewnątrz to co w nas tkwi - przeżycia, różne emocje. Jednocześnie to odskocznia od rzeczywistości, zatrzymanie się na chwilę w tym pędzącym życiu. Najczęściej malowałam dla rodziny i znajomych jednak zostałam zachęcona by pokazać swoje prace szerszemu gronu odbiorców".

Poprawiony: sobota, 26 marca 2011 11:04
Więcej…
 
"Krajobrazy Polskie" Wystawa Prac Artystów Nieprofesjonalnych 09.08 - 15.09.2010 Drukuj Email
poniedziałek, 18 października 2010 01:00
9 sierpnia w naszym domu kultury została otwarta wystawa prac artystów nieprofesjonalnych, pn. "KRAJOBRAZY POLSKIE", pochodzących z kolekcji Stanisława Gerarda Trefonia. Kolekcja obrazów Pana Trefonia jest znakomitym uzupełnieniem zbiorów muzealnych gromadzących dorobek wielu twórców, określanych różnie - od amatorów po twórców nieuczonych i nieprofesjonalnych. Wśród prac wystawionych znajdują się dzieła takich artystów jak: Andrzeja Marcola, Piotra Goldmana, Floriana Zająca czy Barbary Bas. Nasza wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00 - 18.00. Serdecznie zapraszamy!
 
«pierwszapoprzednia1112131415następnaostatnia»

Strona 14 z 15

facebook