Start Archiwum Wystawy
Wystawy
WYSTAWA MALARSTWA ANDRZEJA SODOWSKIEGO Drukuj Email
poniedziałek, 03 grudnia 2018 14:04

W dniach od 13 do 30 listopada w Dzielnicowym Domu Kultury prezentowana była wystawa malarstwa Pana Andrzeja Sodowskiego. Pan Andrzej jest emerytowanym inżynierem budowlanym z Chorzowa. Uprawia malarstwo sztalugowe, a w swoim dorobku twórczym ma już 30 wystaw indywidualnych, bierze również aktywnie udział w wystawach zbiorowych, konkursach i innych charytatywnych. Ponadto, jest założycielem i Liderem Chorzowskiej Grupy Plastycznej "Krojcok`12". Laureat nagród i wyróżnień w środowisku artystów nieprofesjonalnych, w tym:
I Nagroda w XXIII Konkursie Plastycznym im. Pawła Wróbla. 
I Nagroda w III oraz Nagroda Specjalna w VII Konkursie Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza w Rudzie Śląskiej. 
Grand Pric w XI Pikniku Malarskim "Sielskie Klimaty" w Skansenie w Chorzowie. 
Medal im. Teodora Kalidego w dziedzinie kultury przyznany przez Prezydenta Miasta Chorzów w 2013 roku. 
Pan Andrzej jest także aktywistą społecznym, w tym przewodniczącym Chorzowskiej Rady Seniorów i członkiem Chorzowskiej Akademii Seniora i klubów senioralnych. 
Wystawa Pana Andrzeja prezentowana w naszym domu kultury była jego już 30 wystawą indywidualną.

 
'WIELOTOROWE OBLICZE SZTUKI' - wystawa malarstwa Moniki Gawron Drukuj Email
wtorek, 16 października 2018 14:41

W dniach od 7 do 30 września w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich prezentowana była wystawa Moniki Gawron pn. "Wielotorowe oblicze sztuki". Pani Monika jest studentką trzeciego roku na Wydziale Artystycznym kierunek: Malarstwo Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Na wystawie można było zobaczyć prace z różnych dziedzin sztuki m.in. malarstwa, rzeźby, prace wykonane w technice linorytu, oraz akwafroty. Artystka zaprezentowała najnowsze swoje dzieła, które w większości nawiązują do pejzażu i interpretują go na różne sposoby.

 
"HAFTY i ... KAKTUSY" - WYSTAWA OBRAZÓW HAFTOWANYCH I KAKTUSÓW Drukuj Email
środa, 29 sierpnia 2018 12:50

W dniach 5.06-2.07.18 w naszym domu kultury eksponowana była wystawa obrazów haftowanych, oraz kaktusów Pani Agnieszki Dudy. Pani Agnieszka jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego od 2014 roku, ale jej przygoda z haftem trwa już 20 lat. Uwielbia wyszywać haftem krzyżykowym, bo jest to dla niej coś więcej niż hobby. W swojej kolekcji ma około 100 obrazów od małych, po całkiem duże gabaryty.Tematyka prac jest różnorodna od kwiatów, poprzez martwą naturę, pejzaże, aż do portretów. Jej drugim hobby to kwiaty, stąd też pomysł połączenia swoich dwóch pasji w czasie prezentowanej wystawy.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 16

facebook