Start Archiwum Wystawy
Wystawy
WYSTAWA MALARSTWA ANDRZEJA SODOWSKIEGO Drukuj Email
środa, 05 marca 2014 01:00

Od 3 marca  w domu kultury prezentowana jest wystawa  malarstwa Andrzeja Sodowskiego. Wystawa prezentuje niewielki wycinek sporek kolekcji Prezentowane prace malują się w barwny obraz malowany pędzlem. Autor wystawy z wykształcenia jest inżynierem budownictwa lądowego. Urodzony w Chorzowie, cały czas związany ze Śląskiem. Współzałożyciel i Lider Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok?12, która powstała w dniu 1.03.2012 r. Członek Grupy Artystów Nieprofesjonalnych GROTA w Świętochłowicach, a w latach 2010-2013 członek Grupy Plastycznej Spichlerz?86 z Siemianowic Śląskich. Uprawia głównie malarstwo w technice olejnej. Po przejściu na emeryturę, w ciągu kilku lat odkąd malarstwo stało się jego pasją, ma już w dorobku  11 wystaw indywidualnych, uczestniczy rocznie w dziesiątkach wystaw zbiorowych i imprezach charytatywnych na terenie aglomeracji śląskiej. Obrazy znajdują się w zbiorach Kolekcji Sztuki Intuicyjnej Stanisława Gerarda Trefonia.

Wystawa będzie czynna do 19 kwietnia.

 

 
? MOJA PASJA? Drukuj Email
piątek, 08 listopada 2013 01:00

8 listopada w naszym domu kultury odbył się wernisaż wystawy pn.? MOJA PASJA? Krystyny Patoń-Jończyk.. Autorka wystawy ma 75 lat, a swoją przygodę z haftem rozpoczęła przed laty i ciągle ją kontynuuje oraz stara się ją udoskonalać. Głównym tematem jej prac są kwiaty oraz repliki dzieł malarskich wykonane techniką haftu krzyżykowego i koralikowego. Ekspozycja prezentuje prace o bardzo zróżnicowanych formach - są obrazy, prace rękodzielnicze takie jak: kwiaty, bombki, anioły, koszyki. To tylko niewielka część jej dorobku artystycznego. Jest co oglądać i podziwiać. Wystawa będzie czynna do końca bieżącego roku. Zapraszamy.

 
?MAGIA DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI? Drukuj Email
niedziela, 01 września 2013 00:00

Od 1 lipca 30 sierpnia w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich można było oglądać wystawę prac Aleksandry Pniok pn. ?MAGIA DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI" .

Autorka prac jest uczennicą czwartej klasy szkoły podstawowej. Jej pasją od wielu lat jest malarstwo oraz jazda konna. W swoich pracach plastycznych stara się pogodzić obydwie pasje. Należy dodać, że Ola brała udział w dwóch wielkich przedsięwzięciach: XV Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci ?W krainie mrozu i śniegu? oraz XIV Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży ?Dziecko i pies?. Prace Oli zostały w obydwu konkursach wyróżnione i zostały zaprezentowane na wystawach pokonkursowych w Galerii Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży ?Panopticum? w Częstochowie.
Udział w konkursach to nie jedyne osiągnięcia małej malarki. W czerwcu 2012r.  zaprezentowała swoje prace podczas wystawy w Filii PMDK im. H. Jordana w Radzionkowie. W marcu 2013 kolejna wystawa w Galerii ?Mozaika? Centrum Kultury ?Karolinka? w Radzionkowie, a w kwietniu 2013 r. prace o tematyce ?końskiej? znalazły się na wystawie w Galerii ?Bakcyl? w Tarnowskich Górach.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 17

facebook


BIP