Start Archiwum Wystawy
Wystawy
?MAGIA DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI? Drukuj Email
niedziela, 01 września 2013 00:00

Od 1 lipca 30 sierpnia w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich można było oglądać wystawę prac Aleksandry Pniok pn. ?MAGIA DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI" .

Autorka prac jest uczennicą czwartej klasy szkoły podstawowej. Jej pasją od wielu lat jest malarstwo oraz jazda konna. W swoich pracach plastycznych stara się pogodzić obydwie pasje. Należy dodać, że Ola brała udział w dwóch wielkich przedsięwzięciach: XV Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci ?W krainie mrozu i śniegu? oraz XIV Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży ?Dziecko i pies?. Prace Oli zostały w obydwu konkursach wyróżnione i zostały zaprezentowane na wystawach pokonkursowych w Galerii Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży ?Panopticum? w Częstochowie.
Udział w konkursach to nie jedyne osiągnięcia małej malarki. W czerwcu 2012r.  zaprezentowała swoje prace podczas wystawy w Filii PMDK im. H. Jordana w Radzionkowie. W marcu 2013 kolejna wystawa w Galerii ?Mozaika? Centrum Kultury ?Karolinka? w Radzionkowie, a w kwietniu 2013 r. prace o tematyce ?końskiej? znalazły się na wystawie w Galerii ?Bakcyl? w Tarnowskich Górach.

 
PEJZAŻE I NIE TYLKO W MALARSTWIE JERZEGO WOŹNIAKA Drukuj Email
wtorek, 12 marca 2013 00:00

12 marca w naszym domu kultury odbył się wernisaż wystawy pn. ?Pejzaże i nie tylko w malarstwie Jerzego Woźniaka?. Artysta jest członkiem Związku Artystów Polskich. Z wykształcenia jest historykiem. Pochodzi z Podhala, a zamieszkał na Śląsku. Maluje praktycznie od dzieciństwa ale dopiero na emeryturze mógł całkowicie oddać się swojej wielkiej pasji. Szczególnie ważne i inspirujące dla artysty jest piękno otaczającego świata. Bliskie jego sercu są pejzaże i klimaty Śląska, nie zapomniał także o ukochanych górach.  Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, min. w Poznaniu, Opolu, Wodzisławiu, Tarnowskich Górach, Piekarach Śląskich oraz za granicą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wystawy codziennie w godz. 10.00 ? 19.00 , która czynna będzie do 19 kwietnia.

 
KREACJE NATURY I WYOBRAŻNI - WYSTAWA GABRIELI DOLIN SKIEJ Drukuj Email

W domu kultury w Brzezinach Śląskich czynna jest wystawa autorstwa Gabrieli Julii Dolińskiej pn. ?Kreacje natury i wyobraźni?. Ekspozycja prezentuje prace wykonane techniką akwareli i akrylu. Autorka jest absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po zakończeniu kariery zawodowej od listopada 2007 roku zaczęła uczestniczyć w zajęciach grupy plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piekarach Śląskich. W prezentowanych pracach można zobaczyć kwiaty i łąki, jak również obrazy abstrakcyjne pokryte kolorami w barwnym porządku. Prace są wystawiane pod pseudonimem "Ga-jul" .Wszystkich ceniących taką formę sztuki z serdecznie zapraszamy codziennie w godz. 10.00-19.00 .Wystawa będzie czynna do 22 lutego br.

Poprawiony: środa, 06 lutego 2013 16:04
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 16

facebook