Start Archiwum Wystawy
Wystawy
?ILUSTRACJE DO LEGEND ŚLĄSKICH?- Drukuj Email
niedziela, 28 października 2012 00:00

Od 28 września do 31 października w Dzielnicowym Domu Kultury  w Brzezinach Śląskich   można było oglądać wystawę  prac  Mirosława Ogińskiego .Autor jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach .Uprawia  twórczość w zakresie: malarstwa, rzeźby, akwareli, rysunku, grafiki, grafiki komputerowej oraz pisania ikon. Jest  autorem ilustracji prasowych w - Tygodniku ?Gwarek? .Uczestniczy  i organizuje  wiele plenerów, warsztatów. W jego dorobku artystycznym jest sporo  wystaw  indywidualnych  w kraju jak  i zagranicą. Ekspozycja  pn. ?Ilustracje do legend śląskich? prezentuje barwne  ilustracje  do książek - ?Utopce Doliny Dramy?, ?Legendy Radzionkowa?, ?Historia srebrem pisana?, Legendy Skoczowa i okolic .

 
?OŁÓWKIEM PRZEZ ŚWIAT? Drukuj Email
wtorek, 21 sierpnia 2012 00:00

27 lipca nastąpiło otwarcie wystawy prac Natalii Kulisz. Natalia z Brzezin Śląskich obecnie jest studentką drugiego roku gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Rysuje od dawna, jednak techniki zaczęła uczyć się dość późno, bo dopiero w szkole średniej w trakcie przygotowań do studiów z architektury. Jej plany edukacyjne zmieniły się, jednak kurs rysunku przydał się ogromnie. W tym czasie Natalia uporządkowała swoją wiedzę i zmieniła podejście do procesu twórczego. Wystawa prezentująca rysunki i pastele o bogatej tematyce czynna jest do końca sierpnia, serdecznie zapraszamy!!!

 

 
?OLIMPIADA 1952?- OLIMPIJCZYCY Z BRZEZIN SLĄSKICH Drukuj Email
środa, 25 kwietnia 2012 14:51

23 kwietnia o godzinie 17:00 odbyło się otwarcie wystawy zorganizowanej przez Dzielnicowy Dom Kultury w Brzezinach Śląskich, zatytułowanej ?Olimpiada 1952 ? wybitne postacie brzezińskich olimpijczyków?. Wystawa prezentuje, obok sylwetek reprezentantów Polski na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach, a więc: Pawła Świętka, Szymona Sobali, Edwarda Ścigały oraz Huberta Banisza, historię sportu tejże dzielnicy.

Poprawiony: piątek, 27 kwietnia 2012 12:58
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 15

facebook