Start Archiwum Wystawy
Wystawy
?ZATRZYMANY CZAS? ? wystawa prac Joanny Gulba Drukuj Email
środa, 05 marca 2014 01:00

W Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich w dniach od 10 stycznia do 20 lutego prezentowane były prace Joanny Gulba. Autorka jest mieszkanką Piekar Śląskich( Dąbrówki Wielkiej). Obecnie studiuje grafikę na wydziale artystycznym Uniwersytetu Śląskiego, wcześniej jednak skończyła już architekturę wnętrz na Politechnice Śląskiej. Wystawa ?Zatrzymany czas? prezentowała prace, które wykonane zostały na początku jej drogi artystycznej, jeszcze w Liceum Plastycznym oraz podczas plenerów artystycznych. Wśród prac można było również zobaczyć pierwszą pracę wykonaną techniką olejną ?obraz ?Martwa natura?.

 
WYSTAWA MALARSTWA ANDRZEJA SODOWSKIEGO Drukuj Email
środa, 05 marca 2014 01:00

Od 3 marca  w domu kultury prezentowana jest wystawa  malarstwa Andrzeja Sodowskiego. Wystawa prezentuje niewielki wycinek sporek kolekcji Prezentowane prace malują się w barwny obraz malowany pędzlem. Autor wystawy z wykształcenia jest inżynierem budownictwa lądowego. Urodzony w Chorzowie, cały czas związany ze Śląskiem. Współzałożyciel i Lider Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok?12, która powstała w dniu 1.03.2012 r. Członek Grupy Artystów Nieprofesjonalnych GROTA w Świętochłowicach, a w latach 2010-2013 członek Grupy Plastycznej Spichlerz?86 z Siemianowic Śląskich. Uprawia głównie malarstwo w technice olejnej. Po przejściu na emeryturę, w ciągu kilku lat odkąd malarstwo stało się jego pasją, ma już w dorobku  11 wystaw indywidualnych, uczestniczy rocznie w dziesiątkach wystaw zbiorowych i imprezach charytatywnych na terenie aglomeracji śląskiej. Obrazy znajdują się w zbiorach Kolekcji Sztuki Intuicyjnej Stanisława Gerarda Trefonia.

Wystawa będzie czynna do 19 kwietnia.

 

 
? MOJA PASJA? Drukuj Email
piątek, 08 listopada 2013 01:00

8 listopada w naszym domu kultury odbył się wernisaż wystawy pn.? MOJA PASJA? Krystyny Patoń-Jończyk.. Autorka wystawy ma 75 lat, a swoją przygodę z haftem rozpoczęła przed laty i ciągle ją kontynuuje oraz stara się ją udoskonalać. Głównym tematem jej prac są kwiaty oraz repliki dzieł malarskich wykonane techniką haftu krzyżykowego i koralikowego. Ekspozycja prezentuje prace o bardzo zróżnicowanych formach - są obrazy, prace rękodzielnicze takie jak: kwiaty, bombki, anioły, koszyki. To tylko niewielka część jej dorobku artystycznego. Jest co oglądać i podziwiać. Wystawa będzie czynna do końca bieżącego roku. Zapraszamy.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 16

facebook