Start Archiwum Wystawy
Wystawy
PEJZAŻE I NIE TYLKO W MALARSTWIE JERZEGO WOŹNIAKA Drukuj Email
wtorek, 12 marca 2013 00:00

12 marca w naszym domu kultury odbył się wernisaż wystawy pn. ?Pejzaże i nie tylko w malarstwie Jerzego Woźniaka?. Artysta jest członkiem Związku Artystów Polskich. Z wykształcenia jest historykiem. Pochodzi z Podhala, a zamieszkał na Śląsku. Maluje praktycznie od dzieciństwa ale dopiero na emeryturze mógł całkowicie oddać się swojej wielkiej pasji. Szczególnie ważne i inspirujące dla artysty jest piękno otaczającego świata. Bliskie jego sercu są pejzaże i klimaty Śląska, nie zapomniał także o ukochanych górach.  Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, min. w Poznaniu, Opolu, Wodzisławiu, Tarnowskich Górach, Piekarach Śląskich oraz za granicą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wystawy codziennie w godz. 10.00 ? 19.00 , która czynna będzie do 19 kwietnia.

 
KREACJE NATURY I WYOBRAŻNI - WYSTAWA GABRIELI DOLIN SKIEJ Drukuj Email

W domu kultury w Brzezinach Śląskich czynna jest wystawa autorstwa Gabrieli Julii Dolińskiej pn. ?Kreacje natury i wyobraźni?. Ekspozycja prezentuje prace wykonane techniką akwareli i akrylu. Autorka jest absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po zakończeniu kariery zawodowej od listopada 2007 roku zaczęła uczestniczyć w zajęciach grupy plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piekarach Śląskich. W prezentowanych pracach można zobaczyć kwiaty i łąki, jak również obrazy abstrakcyjne pokryte kolorami w barwnym porządku. Prace są wystawiane pod pseudonimem "Ga-jul" .Wszystkich ceniących taką formę sztuki z serdecznie zapraszamy codziennie w godz. 10.00-19.00 .Wystawa będzie czynna do 22 lutego br.

Poprawiony: środa, 06 lutego 2013 16:04
 
?ILUSTRACJE DO LEGEND ŚLĄSKICH?- Drukuj Email
niedziela, 28 października 2012 00:00

Od 28 września do 31 października w Dzielnicowym Domu Kultury  w Brzezinach Śląskich   można było oglądać wystawę  prac  Mirosława Ogińskiego .Autor jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach .Uprawia  twórczość w zakresie: malarstwa, rzeźby, akwareli, rysunku, grafiki, grafiki komputerowej oraz pisania ikon. Jest  autorem ilustracji prasowych w - Tygodniku ?Gwarek? .Uczestniczy  i organizuje  wiele plenerów, warsztatów. W jego dorobku artystycznym jest sporo  wystaw  indywidualnych  w kraju jak  i zagranicą. Ekspozycja  pn. ?Ilustracje do legend śląskich? prezentuje barwne  ilustracje  do książek - ?Utopce Doliny Dramy?, ?Legendy Radzionkowa?, ?Historia srebrem pisana?, Legendy Skoczowa i okolic .

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 15

facebookDzieje się ...

No images