Start Archiwum Wystawy
Wystawy
?Pamiątki z podróży? - wystawa talerzy kolekcjonerskich HENRYKA MAKSA. Drukuj Email
poniedziałek, 17 listopada 2014 17:06

W dniu 14 listopada w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich odbyło się otwarcie wystawy talerzy kolekcjonerskich Pana Henryka Maksa.  Zamiłowanie Pana Henryka do kolekcjonowania talerzy zaczęło się ponad dwadzieścia lat temu w Kanadzie. Tam też zwrócił uwagę, że sporo mieszkańców ma w swoich mieszkaniach pokaźne kolekcje talerzy. Różnorodność ekspozycji wzbudziła w nim ogromne zainteresowanie tym tematem. Podczas wycieczki nad wodospad Niagara zakupił swój pierwszy talerz, który zapoczątkował jego kolekcję. Kolejne talerze przywiózł z wycieczek z Toronto, Montrealu i Nowego Yorku.

Kolekcja wciąż wzbogacana jest talerzami, które otrzymuje z podróży od rodziny i znajomych. Cała kolekcja liczy obecnie 150 szt. i pochodzi  z różnych zakątków świata. Dziękujemy za liczne przybycie na otwarcie wystawy i zapraszamy do krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

 
?OGIEŃ I WODA? - WYSTAWA JANINY PARTYKA ? POJĘTA. Drukuj Email
środa, 03 września 2014 14:10

Od 10 września do 8 października w Dzielnicowym Domu Kultury  czynna była wystawa  malarstwa Janiny Partyka ? Pojęta. Autorka wystawy jest członkiem chorzowskiej grupy plastycznej ?KRAJCOK 12?. Mieszka w Chorzowie. Z wykształcenia  doktor nauk ekonomicznych. Rysowaniem i malowaniem pasjonowała się od wczesnego dzieciństwa. Chętnie bawiła się z rówieśnikami ale również wielką przyjemność sprawiało jej malowanie i tak pozostało do dzisiaj. W sposobie postrzegania otaczającego ją świata duży wpływ wywarli ludzie, którzy przyczynili się do nadania jej kształtu zawodowego. Dzięki nim nie tylko zaniechała malowania ale także rozwijała się w tworzeniu poezji. Tematyka jej prac jest różnorodna. Inspiracją ich zazwyczaj są przeżycia dnia powszedniego i doznania wzrokowe. Wskutek obcowania z naturą chętnie maluje pejzaże, kwiaty. Dostrzeżone aspekty codzienności inspirują ją do malowania abstrakcji, portretów. Bardziej fascynuje ją przedstawienie tematyki w sposób odbiegający od realizmu. Najchętniej maluje farbami olejnymi i akrylowymi na płótnie szpachelką i pędzlami. Prace jej znajdują się w zbiorach osób prywatnych w kraju i zagranicą.

 

Poprawiony: piątek, 27 lutego 2015 17:54
 
?ZATRZYMANY CZAS? ? wystawa prac Joanny Gulba Drukuj Email
środa, 05 marca 2014 01:00

W Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich w dniach od 10 stycznia do 20 lutego prezentowane były prace Joanny Gulba. Autorka jest mieszkanką Piekar Śląskich( Dąbrówki Wielkiej). Obecnie studiuje grafikę na wydziale artystycznym Uniwersytetu Śląskiego, wcześniej jednak skończyła już architekturę wnętrz na Politechnice Śląskiej. Wystawa ?Zatrzymany czas? prezentowała prace, które wykonane zostały na początku jej drogi artystycznej, jeszcze w Liceum Plastycznym oraz podczas plenerów artystycznych. Wśród prac można było również zobaczyć pierwszą pracę wykonaną techniką olejną ?obraz ?Martwa natura?.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 17

facebook


BIP