Start Archiwum Wystawy
Wystawy
ZAKRĘCONY ŚWIAT - WYSTAWA ZBIGNIEWA NIEDBAŁA Drukuj Email
środa, 20 maja 2015 18:27

W dniach 17.04. - 14.05.2015 r. w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich czynna była wystawa ręcznych młynków pn.?Zakręcony świat?. Ta niezwykła kolekcja młynków należy do Zbigniewa Niedbały. Pan Zbigniew, na co dzień weterynarz, od ponad dwudziestu lat kolekcjonuje ręczne młynki do kawy i pieprzu. Wiele z nich to prawdziwe perełki, które przyciągają uwagę swoimi zdobieniami i historią. Kolekcja liczy ponad 1,5 tys. eksponatów, które pochodzą z różnych stron świata, a w domu wypełniają niemal każdą ścianę. Najstarszy z nich pochodzi z XIX wieku. Wśród młynków są te ogromne (jak młynek pełniący funkcję stojącej lampy), ale również i miniatury (najmniejszy swoją wielkością nie różni się od temperówki do ołówków), jak i młynki drewniane, a także wykonane z alabastru, porcelanowe, z ebonitu i kryształu oraz francuskie plastikowe z lat 30.

Ta niezwykła pasja jak to często bywa zaczęła się od przypadku, bowiem pierwszy eksponat kolekcjoner otrzymał od swojej babci. -I tak jakoś ten mój świat zaczął się wokół młynków kręcić, ich liczba stale rosła, a w poszukiwania nowych, często niezwykle oryginalnych eksponatów zaangażowała się rodzina, przyjaciele i znajomi- opowiada Zbigniew Niedbała. Dziś w powiększanie kolekcji zaangażowana jest nie tylko cała rodzina ale i przyjaciele.

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 13:40
 
WYSTAWA MALARSTWA JOANNY ŁĄCKIEJ-KNAPIK Drukuj Email
piątek, 27 lutego 2015 17:54

23 lutego do 26 marca  w  Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich  czynna była wystawa prac Joanny Łąckiej-Knapik.

Ekspozycja  prezentuje  prace o bardzo zróżnicowanych formach ? są obrazy, rysunki wykonane piórkiem oraz ołowkiem ,obrusy i serwetki wykonane szydelkiem oraz przedmioty ozdobione techniką decupage. To tylko niewielka część jej artystycznego dorobku. Jest co oglądać i podziwiać.

Autorka dzieli swoje życie między Siemianowice Śląskie i Piekary Śląskie.

Od 2001 roku należała do Siemianowickiej Grupy Plastycznej Spichlerz'86, która w 2014 roku przekształciła się w grupę ?Laura?. Przez dwa lata brała też udział w działalności chorzowskiej Grupy Plastycznej ?Krajcok'12?.

W 2000 roku po raz pierwszy pokazała swoje prace szerszej publiczności. Zaczynała od  suchych pasteli, teraz towarzyszą jej tusz, olej, ołówek. Próbuje też rzeźby, linorytu, sutaszu, decoupage?u, szydełka i drutów.

Bierze udział w wystawach indywidualnych oraz grupowych, konkursach, aukcjach, plenerach. Jej prace tworzą też wystrój dwóch siemianowickich restauracji.

Od momentu powstania, czyli od 1997 roku śpiewa w Kameralnym Chórze ?Camerata?.Próbuje swoich sił również w poezji.

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 13:41
 
TERAPIA KOLOREM - WYSTAWA TERESY WYBRANIEC Drukuj Email
piątek, 27 lutego 2015 17:45

Od 9 stycznia do 13 lutego w domu kultury prezentowana była wystawa malarstwa Teresy Wybraniec.

Pani Teresa  chociaż nie ma wykształcenia artystycznego, to została obdarzona zdolnościami manualnymi ,które ułatwiają  jej tworzyć przeróżne prace . Przygodę z pędzlem rozpoczęła w momencie gdy przeszła na emeryturę i coś trzeba było zrobić z czasem wolnym. Zainteresowały ją zajęcia plastyczne na PUTW prowadzone przez mgr Elżbietę Czarnecką .Zaczęła w roku 2008.Jak wspomina autorka ? Tam właśnie dowiedziałam się że mam dobre wyczucie kolorów i fajnie by było, aby popracować nad techniką. Na zajęcia uczęszczam do dzisiaj ,maluję bo jest to cudowna odskocznia od codzienności. Jest to moja pasja, która sprawia radość nie tylko mnie ale również rodzinie i znajomym, którzy chcą aby moje prace zawisły na ich ścianie?. Jej prace wystawiane były na wystawach zbiorowych  z grupą Tęcza  w Bibliotece Miejskiej w Piekarach Śl. oraz  w Galerii Szybu Wilson w Katowicach .

W roku 2014 odbyła się jej pierwsza wystawa indywidualna   w bibliotece  Miejskiej w Piekarach Śl.  Autorka maluje głównie w akrylu, ale stara się również  tworzyć mam swoje własne techniki.

 

 

Poprawiony: piątek, 22 kwietnia 2016 14:18
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 17

facebook


BIP