Start Archiwum Wystawy
Wystawy
TERAPIA KOLOREM - WYSTAWA TERESY WYBRANIEC Drukuj Email
piątek, 27 lutego 2015 17:45

Od 9 stycznia do 13 lutego w domu kultury prezentowana była wystawa malarstwa Teresy Wybraniec.

Pani Teresa  chociaż nie ma wykształcenia artystycznego, to została obdarzona zdolnościami manualnymi ,które ułatwiają  jej tworzyć przeróżne prace . Przygodę z pędzlem rozpoczęła w momencie gdy przeszła na emeryturę i coś trzeba było zrobić z czasem wolnym. Zainteresowały ją zajęcia plastyczne na PUTW prowadzone przez mgr Elżbietę Czarnecką .Zaczęła w roku 2008.Jak wspomina autorka ? Tam właśnie dowiedziałam się że mam dobre wyczucie kolorów i fajnie by było, aby popracować nad techniką. Na zajęcia uczęszczam do dzisiaj ,maluję bo jest to cudowna odskocznia od codzienności. Jest to moja pasja, która sprawia radość nie tylko mnie ale również rodzinie i znajomym, którzy chcą aby moje prace zawisły na ich ścianie?. Jej prace wystawiane były na wystawach zbiorowych  z grupą Tęcza  w Bibliotece Miejskiej w Piekarach Śl. oraz  w Galerii Szybu Wilson w Katowicach .

W roku 2014 odbyła się jej pierwsza wystawa indywidualna   w bibliotece  Miejskiej w Piekarach Śl.  Autorka maluje głównie w akrylu, ale stara się również  tworzyć mam swoje własne techniki.

 

 

Poprawiony: piątek, 22 kwietnia 2016 14:18
 
?Pamiątki z podróży? - wystawa talerzy kolekcjonerskich HENRYKA MAKSA. Drukuj Email
poniedziałek, 17 listopada 2014 17:06

W dniu 14 listopada w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich odbyło się otwarcie wystawy talerzy kolekcjonerskich Pana Henryka Maksa.  Zamiłowanie Pana Henryka do kolekcjonowania talerzy zaczęło się ponad dwadzieścia lat temu w Kanadzie. Tam też zwrócił uwagę, że sporo mieszkańców ma w swoich mieszkaniach pokaźne kolekcje talerzy. Różnorodność ekspozycji wzbudziła w nim ogromne zainteresowanie tym tematem. Podczas wycieczki nad wodospad Niagara zakupił swój pierwszy talerz, który zapoczątkował jego kolekcję. Kolejne talerze przywiózł z wycieczek z Toronto, Montrealu i Nowego Yorku.

Kolekcja wciąż wzbogacana jest talerzami, które otrzymuje z podróży od rodziny i znajomych. Cała kolekcja liczy obecnie 150 szt. i pochodzi  z różnych zakątków świata. Dziękujemy za liczne przybycie na otwarcie wystawy i zapraszamy do krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

 
?OGIEŃ I WODA? - WYSTAWA JANINY PARTYKA ? POJĘTA. Drukuj Email
środa, 03 września 2014 14:10

Od 10 września do 8 października w Dzielnicowym Domu Kultury  czynna była wystawa  malarstwa Janiny Partyka ? Pojęta. Autorka wystawy jest członkiem chorzowskiej grupy plastycznej ?KRAJCOK 12?. Mieszka w Chorzowie. Z wykształcenia  doktor nauk ekonomicznych. Rysowaniem i malowaniem pasjonowała się od wczesnego dzieciństwa. Chętnie bawiła się z rówieśnikami ale również wielką przyjemność sprawiało jej malowanie i tak pozostało do dzisiaj. W sposobie postrzegania otaczającego ją świata duży wpływ wywarli ludzie, którzy przyczynili się do nadania jej kształtu zawodowego. Dzięki nim nie tylko zaniechała malowania ale także rozwijała się w tworzeniu poezji. Tematyka jej prac jest różnorodna. Inspiracją ich zazwyczaj są przeżycia dnia powszedniego i doznania wzrokowe. Wskutek obcowania z naturą chętnie maluje pejzaże, kwiaty. Dostrzeżone aspekty codzienności inspirują ją do malowania abstrakcji, portretów. Bardziej fascynuje ją przedstawienie tematyki w sposób odbiegający od realizmu. Najchętniej maluje farbami olejnymi i akrylowymi na płótnie szpachelką i pędzlami. Prace jej znajdują się w zbiorach osób prywatnych w kraju i zagranicą.

 

Poprawiony: piątek, 27 lutego 2015 17:54
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 16

facebook