Start Archiwum Wystawy
Wystawy
Portrety i kwiaty z dedykacją dla Pań Drukuj Email
piątek, 04 marca 2016 02:00

4 marca w Dzielnicowym Domu Kultury prezentowana była z wystawa pn.”Portrety i kwiaty z dedykacja dla Pań” autorstwa Jana Urbańczyka. Autor urodził się i dorastał na Śląsku,Siemianowicach. Swoją przygodę z rysunkiem, malarstwem i fotografią rozpoczął dawno temu. Choć los chciał nieco inaczej, nigdy nie zrezygnował ze swych pasji artystycznych. W latach 2004 - 2014 byłem członkiem Siemianowickiej Grupy Plastycznej "Spichlerz 86".
Od roku 2014 reprezentuje Grupę Plastyczną "LAURA". Brał udział w licznych wystawach i otwartych konkursach plastycznych, nie tylko w rodzimych Siemianowicach, ale również w Katowicach, Radlinie, Chorzowie, Nakle, Świętochłowicach, Rudzie, Pyskowicach, Koziegłowach i Woźnikach.
Często podróżując zabiera ze sobą aparat fotograficzny i szkicownik, a w odpowiednich warunkach również farby i płótno, aby uchwycić piękno, które czasem trwa tylko chwilę. Jak sam mówi: „Chcę ją zatrzymać na zawsze, utrwalić w pamięci to, co wtedy czułem, co mnie zachwyciło i urzekło. Bywa, że jest to zachód słońca, który bursztynowym blaskiem głaszcze strzechę wiejskiej chaty skąpanej w malwach i wieczornym rześkim chłodzie wypełnianym koncertem świerszczy. Innym razem jest to zagubiona w tańcu dziewczyna lub starzec siedzący pod lipą po znojnym dniu, zapatrzony gdzieś w dal, bez emocji, bez wyrazu, z życiową mądrością malującą się na jego obliczu”.

 
BARWNY ŚWIAT BIŻUTEK RĘCZNIE ROBIONYCH Drukuj Email
poniedziałek, 29 lutego 2016 19:39

Od 12 lutego do 1 marca w Dzielnicowym Dom kultury w Brzezinach Śląskich prezentowana była  wystawa autorstwa Małgorzaty Pfeiffer -Orłowskiej , Marioli Góra oraz Patrycji Pfeiffer. Panie uwielbiają realizować się tworząc jakieś małe cuda, które sprawiają, że jesteśmy piękniejsze i szczęśliwsze. Tworzą  biżuterię w różnych technikach: szydełko, frywolitka, makrama, soutache, beading, haft koralikowy. Tworzeniem biżuterii zajmują  się od ponad pięciu lat. Są samoukami, zero kursów, tylko wodze wyobraźni, lata nauki i cierpliwość. Przez ten czas odbyły zajmującą i pełną inspiracji podróż przez różne techniki. Od najprostszych projektów na szydełku po bardziej skomplikowane techniki jak sutasz i haft koralikowy. Techniki stosowane przez autorki  całkowicie zawładnęły ich  sercami i wyobraźnią. Łączenie ze sobą tysięcy drobnych koralików w finezyjne sploty i wzory daje nieograniczone pole dla znalezienia inspiracji w otaczającym nas świecie. Łączenie haftu z kamieniami naturalnymi, perłami czy wszelkiego rodzaju kryształami pozwala na stworzenie oryginalnych i niezwykle pięknych projektów, które świetnie sprawdzają się przy biżuterii, którą nosimy na co dzień. W każdą pracę wkładają  sporo serca i dbają  o to, aby biżuteria zadowoliła nawet najbardziej wymagających. Wystawa cieszyl.a sie ogromnym zainteresowaniem nie tylko pań ,ale również i panów.

Poprawiony: środa, 02 marca 2016 12:51
 
TRZY KOLORY - WYSTAWA MALARSTWA MARIANA ILGI Drukuj Email
wtorek, 03 listopada 2015 19:29

W Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śl. prezentowana jest do 12 listopada wystawa malarstwa Mariana Ilgi  pn. ?Trzy kolory?.

Autor wystawy to emerytowany górnik, teraz pokazuje świat w tysiącach kolorów. Zafascynowany malarstwem impresjonistów. Pędzel to najrzadziej używane przez niego narzędzie malarskie. Szuka własnego stylu, nie są mu obce różne techniki plastyczne. Student Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, grupy plastycznej ?TĘCZA?. Uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wyróżniony w konkursie organizowanym przez Muzeum im. Chroboka w Rudzie Śląskiej. Zdobywca pierwszego i drugiego miejsca w Kalwaryjskich impresjach. Wszystkich ceniących taką formę sztuki z serdecznie zapraszamy codziennie w godz. 10.00-19.00.

Poprawiony: czwartek, 05 listopada 2015 10:37
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 17

facebook


BIP