Start Archiwum Wystawy
Wystawy
TRZY KOLORY - WYSTAWA MALARSTWA MARIANA ILGI Drukuj Email
wtorek, 03 listopada 2015 19:29

W Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śl. prezentowana jest do 12 listopada wystawa malarstwa Mariana Ilgi  pn. ?Trzy kolory?.

Autor wystawy to emerytowany górnik, teraz pokazuje świat w tysiącach kolorów. Zafascynowany malarstwem impresjonistów. Pędzel to najrzadziej używane przez niego narzędzie malarskie. Szuka własnego stylu, nie są mu obce różne techniki plastyczne. Student Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, grupy plastycznej ?TĘCZA?. Uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wyróżniony w konkursie organizowanym przez Muzeum im. Chroboka w Rudzie Śląskiej. Zdobywca pierwszego i drugiego miejsca w Kalwaryjskich impresjach. Wszystkich ceniących taką formę sztuki z serdecznie zapraszamy codziennie w godz. 10.00-19.00.

Poprawiony: czwartek, 05 listopada 2015 10:37
 
ZAKRĘCONY ŚWIAT - WYSTAWA ZBIGNIEWA NIEDBAŁA Drukuj Email
środa, 20 maja 2015 18:27

W dniach 17.04. - 14.05.2015 r. w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich czynna była wystawa ręcznych młynków pn.?Zakręcony świat?. Ta niezwykła kolekcja młynków należy do Zbigniewa Niedbały. Pan Zbigniew, na co dzień weterynarz, od ponad dwudziestu lat kolekcjonuje ręczne młynki do kawy i pieprzu. Wiele z nich to prawdziwe perełki, które przyciągają uwagę swoimi zdobieniami i historią. Kolekcja liczy ponad 1,5 tys. eksponatów, które pochodzą z różnych stron świata, a w domu wypełniają niemal każdą ścianę. Najstarszy z nich pochodzi z XIX wieku. Wśród młynków są te ogromne (jak młynek pełniący funkcję stojącej lampy), ale również i miniatury (najmniejszy swoją wielkością nie różni się od temperówki do ołówków), jak i młynki drewniane, a także wykonane z alabastru, porcelanowe, z ebonitu i kryształu oraz francuskie plastikowe z lat 30.

Ta niezwykła pasja jak to często bywa zaczęła się od przypadku, bowiem pierwszy eksponat kolekcjoner otrzymał od swojej babci. -I tak jakoś ten mój świat zaczął się wokół młynków kręcić, ich liczba stale rosła, a w poszukiwania nowych, często niezwykle oryginalnych eksponatów zaangażowała się rodzina, przyjaciele i znajomi- opowiada Zbigniew Niedbała. Dziś w powiększanie kolekcji zaangażowana jest nie tylko cała rodzina ale i przyjaciele.

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 13:40
 
WYSTAWA MALARSTWA JOANNY ŁĄCKIEJ-KNAPIK Drukuj Email
piątek, 27 lutego 2015 17:54

23 lutego do 26 marca  w  Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich  czynna była wystawa prac Joanny Łąckiej-Knapik.

Ekspozycja  prezentuje  prace o bardzo zróżnicowanych formach ? są obrazy, rysunki wykonane piórkiem oraz ołowkiem ,obrusy i serwetki wykonane szydelkiem oraz przedmioty ozdobione techniką decupage. To tylko niewielka część jej artystycznego dorobku. Jest co oglądać i podziwiać.

Autorka dzieli swoje życie między Siemianowice Śląskie i Piekary Śląskie.

Od 2001 roku należała do Siemianowickiej Grupy Plastycznej Spichlerz'86, która w 2014 roku przekształciła się w grupę ?Laura?. Przez dwa lata brała też udział w działalności chorzowskiej Grupy Plastycznej ?Krajcok'12?.

W 2000 roku po raz pierwszy pokazała swoje prace szerszej publiczności. Zaczynała od  suchych pasteli, teraz towarzyszą jej tusz, olej, ołówek. Próbuje też rzeźby, linorytu, sutaszu, decoupage?u, szydełka i drutów.

Bierze udział w wystawach indywidualnych oraz grupowych, konkursach, aukcjach, plenerach. Jej prace tworzą też wystrój dwóch siemianowickich restauracji.

Od momentu powstania, czyli od 1997 roku śpiewa w Kameralnym Chórze ?Camerata?.Próbuje swoich sił również w poezji.

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 13:41
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 16

facebook