Start Archiwum Wystawy
Wystawy
WYSTAWA FOTOGRAFICZNA ROMANA HARBUZA ORAZ GRUPY FOTO-AKADEMIA Drukuj Email
wtorek, 12 lipca 2016 02:00

W dniach od 12 lipca do 30 sierpnia w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich prezentowana była wystawa fotograficzna Romana Harbuza i uczestników grupy "FOTO-AKADEMII" należącej do Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wystawa prezentowała dorobek grupy oraz studyjne i plenerowe fotografie wykonane przez autora wystawy.

 
PORTRETY I KWIATY Z DEDYKACJĄ DLA PAŃ Drukuj Email
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 18:16

W  dniach od 4 marca do 1 kwietnia w Dzielnicowym Domu Kultury można było oglądać  kolejną  wystawę  pn.?Portrety i kwiaty z dedykacja dla Pań? autorstwa Jana Ubańczyka. Autor urodził się i dorastał na Śląsku, w Siemianowicach. Swoją przygodę z rysunkiem, malarstwem i fotografią rozpoczął dawno temu. Choć los chciał nieco inaczej, nigdy nie zrezygnował ze swych pasji artystycznych. W latach 2004 - 2014 byłem członkiem Siemianowickiej Grupy Plastycznej "Spichlerz 86".

Od roku 2014 reprezentuje Grupę Plastyczną "LAURA". Brał  udział w licznych wystawach i otwartych konkursach plastycznych, nie tylko w rodzimych Siemianowicach, ale również w Katowicach, Radlinie, Chorzowie, Nakle, Świętochłowicach, Rudzie, Pyskowicach, Koziegłowach i Woźnikach.

Często podróżując zabiera ze sobą aparat fotograficzny i szkicownik, a w odpowiednich warunkach również farby i płótno, aby uchwycić piękno, które czasem trwa tylko chwilę. Jak sam mówi: ?Chcę  ją zatrzymać na zawsze, utrwalić w pamięci to, co wtedy czułem, co mnie zachwyciło i urzekło. Bywa, że jest to zachód słońca, który bursztynowym blaskiem głaszcze strzechę wiejskiej chaty skąpanej w malwach i wieczornym rześkim chłodzie wypełnianym koncertem świerszczy. Innym razem jest to zagubiona w tańcu dziewczyna lub starzec siedzący pod lipą po znojnym dniu, zapatrzony gdzieś w dal, bez emocji, bez wyrazu, z życiową mądrością malującą się na jego obliczu?.

Poprawiony: poniedziałek, 25 kwietnia 2016 18:57
 
KAWA Z MLECZKIEM ?.CZEMU NIE” - WYSTAWA MALARSTWA NATALII URAN – JANKOWSKIEJ Drukuj Email
piątek, 15 kwietnia 2016 02:00

15 kwietnia w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich otwarta została wystawa pn.”Kawa z mleczkiem?” Czemu nie!” autorstwa Natalii Uran -Jankowskiej. Wystawa prezentowała obrazy wykonane autorską techniką za pomocą kawy ,herbaty, kakao, czekolady ,cynamonu a także za pomocą farb olejnych. Obrazy olejne malowane są przy użyciu szpachli pędzla, często posiadają fakturę.

Obrazy malowane kawą, balansują na pograniczu realizmu i abstrakcji. Natalia Jankowska-Urant jaworznianka od pokoleń, absolwentka Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, Architektury Wnętrz Centrum Nauki i Biznesu w Katowicach oraz Podstawowej Szkoły Muzycznej w Jaworznie. Zamiłowanie, pasję tworzenia i artystyczne widzenie świata wyniosła z domu rodzinnego. Ostatnie jej odkrycie to malarstwo ścienne kawą i herbatą (mural) oraz na materiale. Od lat współpracuje z jaworznickim artystą malarzem Jackiem Gąsiorem, który jest jej nauczycielem, przewodnikiem i opiekunem w malarskim świecie. Zaczynała pod jego okiem w Stowarzyszeniu Twórców Kultury, którego obecnie jest wiceprezesem, potem w MCKiS, a obecnie maluje w pracowni znajdującej się w Teatrze Sztuk. Pani Natalia do Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie wstąpiła w 2006 r, a już w kwietniu 2014 r. została wiceprezesem tego stowarzyszenia, dając organizacji wyraźny podmuch świeżości. To z jej inicjatywy Stowarzyszenie wyszło z propozycją zainaugurowania I-szej edycji konkursu ”Pokaż co potrafisz – Pędzlem i nitką malowane”, który przyniósł ciekawe plony. Twórczość i osiągnięcia pani Natalii przyczyniają się do promocji i rozsławiania miasta Jaworzna. Jej prace zostały już dostrzeżone i nagrodzone.

Obecnie jest laureatką trzech międzynarodowych konkursów plastycznych i dziewięciu ogólnopolskich. Jeden z obrazów znajduje się w Parlamencie Europejskim. Jej prace zostały wyróżnione w derby artystycznym Śląsk – Małopolska organizowanym przez centrum Art. Plus w Krakowie.Artystka ma za sobą liczne wystawy, między innymi w Krakowie, Wodzisławiu Śląskim – ,,Galeria pod fikusem”, Piekarach Śląskich, w Pałacu Miroszewskich w Będzinie, w Koziegłowach, Wojkowicach, w Warszawie, a także wywiady między innymi TV Jaworzno, TVP Katowice, TVP Silesia , radiu FEST, radiu Katowice radiu Kolor – Warszawa, radiu Aktywnym Warszawa EksMagazynu, Teleexpresowi. Artystka posiada własną galerię internetową: www.natalia-gallery.eu . Twórczość Natalii została objęta patronatem Fundacji na Rzecz Zbliżania Kultur OPEN ART Warszawa, telewizji Silesia, radia Fest, CTV Jaworzno. Od kwietnia tego roku Natalia posiada własnego menedżera artystycznego. W tym roku na współpracę z Natalią zdecydowała się firma Woseba. Ponad to Natalia prowadzi swój własny autorski program telewizyjny ,,Pasją nakręceni”, który zdobywa coraz większą liczbę fanów Alfabet Natalii autorstwa pani dyrektor Muzeum Będzińskiego (Pałacu Miroszewskich) Wioletty Mikuły.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 17

facebook


BIP