Start Archiwum Wystawy
Wystawy
"W POSZUKIWANIU ŚWIATŁA"-WYSTAWA MALARSTWA MARIANA ILGI Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2017 15:02

Od 13  czerwca w domu kultury prezentowana jest wystawa  malarstwa Mariana Ilgi  pn. „ W poszukiwaniu światła”. To już trzecia wystawa tego autora w naszym domu kultury.Autor  to emerytowany górnik, 25 lat przepracował pod ziemią, teraz pokazuje świat w tysiącach kolorów. Zafascynowany malarstwem impresjonistów. Pędzel to  najrzadziej używane przez niego narzędzie malarskie. Szuka własnego stylu, nie są mu obce różne techniki plastyczne.  Uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych.   Wyróżniony m. inn w konkursie organizowanym przez Muzeum im. Chroboka w Rudzie Śląskiej. Zdobywca pierwszego i drugiego miejsca w Kalwaryjskich impresjach. Każda wystawa zaskakuje odbiorcę mnóstwem kolorów.Zapraszamy codziennie w godz. 10.00-20.00 .Wstęp wolny.

Poprawiony: wtorek, 20 czerwca 2017 15:38
 
„POSZUKIWANIE INSPIRACJI”- WYSTAWA MALARSTWA JANINY ELŻBIETY I JANUSZA DYDO Drukuj Email
wtorek, 23 maja 2017 18:00

Do 22 maja w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich  można  było oglądać wystawę malarstwa Janiny Elżbiety i Janusza Dydo.Państwo Dydo od 40 lat są mieszkańcami Piekar Śląskich. Autorzy tak wspominają początki swojej przygody z malarstwem. „ W czasach PRL istniały sklepy zaopatrujące tylko artystów malarzy, żeby coś kupić należało wylegitymować się odpowiednim dokumentem. Amatorom malowania pozostawało jedynie farby akwarelowe lub plakatowe albo tempery w zwykłym sklepie papierniczym. Z kartonami i blejtramami też były kłopoty-a z czym ich nie było? Pod koniec lat osiemdziesiątych pracowałem w Domu Górnika w Brzezinach Śl. na stanowisku instruktora KO i miałem wówczas dostęp do artystycznych farb i sprzętu. Niestety żadna z moich prac nie przetrwała likwidacji hotelu w Brzezinach Śl. Po powrocie do szkoły prowadziłem również zajęcia z plastyki-przygotowując się do lekcji, studiowałem książki z historii sztuki i technik malarskich. Na zebraniach metodycznych z plastyki organizowane były wyjazdy do muzeum-np Na wystawę E. Warhola. Myślę że to było przyczynkiem do rozbudzenia mojej pasji. że nie tylko święci garnki lepią. W sklepach pojawiły się akcesoria malarskie w dostępnej cenie akurat na kieszeń emeryta. Mogłem więc sobie pozwolić. Moja żona całkiem przypadkowo odkryła swoją nową pasję-malarstwo maluje dopiero od pół roku,szuka swojej techniki, a inspiruje piękno natury oraz wnuki. Zawsze w życiu robiliśmy wszystko razem i teraz mamy wspólną pasję. Mamy nadzieję ,że już wkrótce Państwo Dydo pochwalą się nowymi pracami.

 
"Obrazy haftem malowane" - wystawa Marii Garlej oraz Barbary Bartoszak Drukuj Email
czwartek, 17 listopada 2016 02:00

Od 17 października w domu kultury prezentowana była wystawa Barbary Bartoszak i Marii Garlej (matka i corka).Obie panie są mieszkankami Brzezin Śląskich i haftem pasjonują się od lat. Przygoda z haftem rozpoczęła się jeszcze w katach 80-tych. W tym czasie nie były dostępne namalowane wzory obrazów a zdobycie muliny w różnych kolorach było już nie lada wyzwaniem. Pasję przejęły od koleżanek by z czasem przekazać ją dalej przyjaciółkom i sąsiadkom. Haftowanie z pewnością jest sposobem na miłe spędzenie czasu a jego efekt staje się ozdobą mieszkania, może też być atrakcyjnym upominkiem. Ekspozycja prezentować będzie prace o bardzo zróżnicowanych formach i tematach.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 17

facebook


BIP