Start Archiwum Wystawy
Wystawy
WYSTAWA WIELKANOCNEGO RĘKODZIEŁA Drukuj Email
środa, 26 czerwca 2019 16:17

W dniach od 1 do 17 kwietnia dostępna była w Domu Kultury wystawa jednej z naszych sekcji artystycznych, Kuźnia Talentów. Pod czujnym okiem Pani Małgosi, Panie ciężko pracowały nad pięknymi stroikami, zajączkami, jajeczkami i wieloma innymi dziełami. Ozdoby były wykonane z różnych technik plastycznych. Serdecznie dziękujemy Panią za przygotowanie tak pięknych dzieł!

 
"INSPIRACJE DZIECIĘCE" - WYSTAWA Drukuj Email
poniedziałek, 10 czerwca 2019 19:25

Od 5 czerwca do 28 czerwca w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich można oglądać wystawę zatytułowaną „Inspiracje dziecięce”. Autorami prac są uczestnicy sekcji Klubu Młodego Plastyka, działającej w naszej placówce, którzy pod okiem Pani Anny Manowskiej szlifują swój warsztat artystyczny. Na wystawie można podziwiać prace plastyczne oraz rękodzielnicze, które zostały wykonane podczas zajęć. Wystawa prezentuje zatem dorobek najmłodszych pociech. Jest podsumowaniem cotygodniowych spotkań oraz zwieńczeniem roku pracy naszej sekcji. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2019 19:28
 
WERNISAŻ WYSTAWY OBIEKTÓW MILITARNYCH Drukuj Email
wtorek, 12 marca 2019 16:15

Dnia 11 marca 2019 r. w Dzielnicowym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy pt. „Historia obiektów militarnych Brzezin Śląskich i okolic”. Wystawa prezentuje przedmioty ze zbioru organizacji Pro Fortalicium. Jej główną częścią są tablice informacyjne na temat bunkrów i schronów, zlokalizowanych w naszym mieście, a przede wszystkim w dzielnicy Brzeziny Śląskie. Dodatkowo przedstawiono bardzo ciekawe eksponaty, które na co dzień znajdują się w bunkrze Dąbrówka Wielka. Wśród eksponatów można zobaczyć oryginalny mundur polski z czasów II wojny światowej, pociski artyleryjne, makietę bunkra z Dąbrówki Wielkiej, oryginalne hełmy, hełmofon czołgisty, telefon bojowy, manierkę, menażkę. O historii obiektów opowiedział nam w bardzo ciekawy sposób gość specjalny, członek organizacji Pro Fortalicium, członek Związku Górnośląskiego Koło Piekary Śląskie, działacz społeczny i pasjonat lokalnego folkloru i historii, Pan Roman Kiera, który przybliżył historię fortyfikacji.

Ten dzień można pięknie podsumować cytatem Mariana Leona Kantor (pseudonim „Mirski”), który przedstawił zebranym gościom Pan Roman:


Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać.”


 

 

Poprawiony: wtorek, 12 marca 2019 16:38
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 17

facebook


BIP