Start Archiwum Wystawy
Wystawy
WERNISAŻ WYSTAWY OBIEKTÓW MILITARNYCH Drukuj Email
wtorek, 12 marca 2019 16:15

Dnia 11 marca 2019 r. w Dzielnicowym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy pt. „Historia obiektów militarnych Brzezin Śląskich i okolic”. Wystawa prezentuje przedmioty ze zbioru organizacji Pro Fortalicium. Jej główną częścią są tablice informacyjne na temat bunkrów i schronów, zlokalizowanych w naszym mieście, a przede wszystkim w dzielnicy Brzeziny Śląskie. Dodatkowo przedstawiono bardzo ciekawe eksponaty, które na co dzień znajdują się w bunkrze Dąbrówka Wielka. Wśród eksponatów można zobaczyć oryginalny mundur polski z czasów II wojny światowej, pociski artyleryjne, makietę bunkra z Dąbrówki Wielkiej, oryginalne hełmy, hełmofon czołgisty, telefon bojowy, manierkę, menażkę. O historii obiektów opowiedział nam w bardzo ciekawy sposób gość specjalny, członek organizacji Pro Fortalicium, członek Związku Górnośląskiego Koło Piekary Śląskie, działacz społeczny i pasjonat lokalnego folkloru i historii, Pan Roman Kiera, który przybliżył historię fortyfikacji.

Ten dzień można pięknie podsumować cytatem Mariana Leona Kantor (pseudonim „Mirski”), który przedstawił zebranym gościom Pan Roman:


Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać.”


 

 

Poprawiony: wtorek, 12 marca 2019 16:38
 
WYSTAWA "FESTIWAL FILMOWY" Drukuj Email
poniedziałek, 04 marca 2019 14:13

W dniach od 4 lutego do 1 marca br. miała miejsce w naszej placówce wystawa plakatów Kina Kosmos. Wystawa zawierała plakaty filmów, które zostały nagrodzone Oscarami lub/oraz Złotymi Globami. Zobaczyć można było między innymi tytuły takie jak: "Titanic", "Lepiej być nie może", "Gladiator", "Labirynt Fauna", " Slumdog. Milioner z ulicy", "Kształt wody", "Manchester by the Sea". "To nie jest kraj dla starych ludzi", "La la land", "The Hurt locker", "W pułapce wojny", "Inflirtacja", "Aż poleje się krew".

 
WYSTAWA "POCZTÓWKOWY SZAŁ" Drukuj Email
poniedziałek, 04 lutego 2019 16:15

W dniach od 7 do 31 stycznia 2019 r. miała miejsce w naszej placówce wystawa Natalii Kulisz. Wystawa „Pocztówkowy szał” jak sama nazwa wskazuje, była kolekcją pocztówek. Można było zobaczyć te z różnych krajów zdobyte z niemalże wszystkich kontynentów, ale nie tylko. Były też pocztówki okazyjne, urodzinowe, motywacyjne, świąteczne. Największym zainteresowaniem cieszyły się chyba jednak stare pocztówki dawnych gwiazd, wśród których znajdowały się postacie takie jak Anna Jantar, Barbara Streisand, Sylwester Stalone, Roger Moore, zespoły ABBA, Dwa plus Jeden i wiele, wiele innych.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 lutego 2019 16:19
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 16

facebook


BIP