Start Archiwum Imprezy
Imprezy
SPOTKANIE Z ANDRZEJEM SODOWSKIM Drukuj Email
poniedziałek, 19 listopada 2018 19:31

W naszym domu kultury mamy zaszczyt prezentować w okresie od 2 do 30 listopada prace malarskie Andrzeja Sodowskiego. W ramach wystawy Pan Sodowski podczas wieczoru autorskiego, który odbył się 19 listopada, przybliżył uczestnikom spotkania swoją twórczość oraz zachęcał do rozwijania swoich ukrytych talentów. Nie trzeba być profesjonalistą, aby dzielić się swoimi pasjami i zdolnościami. Autor wystawy jest założycielem i liderem Chorzowskiej Grupy Plastycznej "Krajcok'12". W swoim dorobku twórczym ma już 30 wystaw indywidualnych, brał udział w licznych wystawach zbiorowych, konkursach, imprezach charytatywnych. Pan Sodowski jest także aktywistą społecznym, w tym przewodniczącym Chorzowskiej Rady Seniorów oraz członkiem Związku Górniczego.

 
"ZDOWA I PIĘKNA" - SPOTKANIE Z FARMACEUTĄ Drukuj Email
poniedziałek, 19 listopada 2018 18:41

W dniu 19 listopada w ramach cyklu spotkań promujących zdrowie pn. "Zdrowa i piękna" w naszym domu kultury zostało zorganizowane kolejne spotkanie z farmaceutą. Tematem tegoż spotkania była witalność seniora. Prelegentka opowiadała o suplementach diety oraz o witaminach, ogólnie dostępnych bez recepty czyli o tych, które znajdują się w warzywach i owocach. Ponadto, farmaceutka zachęcała do zdrowego odżywiania się jak i korzystania ze środków wzbogaconych o naturalne składniki pochodzenia roślinnego (np. Ginko Biloba, Żeń-Szeń). Są one pomocnym środkiem w utrzymaniu witalności i zdrowego organizmu. Warto pamiętać, że witaminy dla seniorów wpływają na pamięć, poprawę krążenia i wzroku.

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2018 19:20
 
"NARODOWE BARWY - znam je dobrze" Drukuj Email
środa, 07 listopada 2018 19:07

7 listopada w naszym domu kultury odbyły się otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci pn. "NARODOWE BARWY - znam je dobrze". Całym warsztatom towarzyszyła pogadanka na tematy patriotyczne połączona z tworzeniem kotylionów indywidualnych: każde dziecko określiło czym dla niego jest patriotyzm i umieściło obraz ten na kotylionie. Ponadto, podczas zajęć dzieci poznały historię barw narodowych i znaczenie kotylionu w naszej kulturze.

Poprawiony: środa, 07 listopada 2018 19:47
 
BIESIADA Z OKAZJI DNIA SENIORA Drukuj Email
wtorek, 30 października 2018 17:44

Jak co roku, uczestnicy Klubu Aktywnych 29 października w naszym domu kultury, uroczyście obchodzili Dzień Seniora. Wspólne biesiadowanie rozpoczął występ uczniów z Miejskiej Szkoły Podstawowej Nr 12 w Piekarach Śląskich, który wprowadził wszystkich uczestników biesiady w dobry nastrój. Ponadto, zespół muzyczny Duo future zaprezentował swoje najlepsze utwory, które to z kolei, porwały do tańca i wspólnej zabawy. Spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze, mamy nadzieję, że wspólnie spędzony wieczór pozostanie uczestnikom na długo w pamięci.

Galeria zdjęć

Poprawiony: wtorek, 30 października 2018 18:34
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 98

facebook