Start Archiwum Imprezy
Imprezy
WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA Drukuj Email
wtorek, 19 kwietnia 2011 00:01

11 kwietnia o godz.8.30 wyruszyła spod domu kultury grupa uczestników wycieczki do Oświęcimia. Po bardzo wietrznym weekendzie poniedziałek przywitał nas troszeczkę lepszą pogoda , tak więc mogliśmy w bezdeszczowej aurze zwiedzać zabytki Oświęcimia oraz obóz koncentracyjny w Auschwitz ? Birkenau. Po przyjeździe do Oświęcimia zwiedziliśmy odrestaurowany ze środków Unii Europejskiej zamek piastowski oraz podziwialiśmy panoramę miasta z wieży piastowskiej. Przewodniczka zapoznała nas z historią miasta oraz zamku. Następnym etapem było zwiedzanie obozu koncentracyjnego w Auschwitz ?Birkenau . Po obozie w oprowadzała nas Pani Przewodnik  , która potrafiła w bardzo ciekawy oraz  wyczerpujący sposób przekazać  wszystkie informacje. Losy więźniów bardzo wzruszyły wszystkich uczestników i na pewno na długo pozostaną w pamięci. Zwiedziliśmy również ? przy placu św. Jacka jedyną ocalałą  na terenie Oświęcimia Synagogę Chewra Lomdei Misznajot , późnogotycki kościół Wniebowzięcia NMP (ok. 1417), ratusz .  Był  również  na kawę oraz dobre ?oświęcimskie pączki? w cukierni  Kołaczek.

Poprawiony: wtorek, 19 kwietnia 2011 00:02
 
?SZTUKA W TWOICH RĘKACH? Drukuj Email
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 23:55

13 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty z  cyklu  SPOTKANIA  TWÓRCZE DLA DOROSŁYCH .Tym razem uczestniczki spotkania poznały technikę wykonania kwiatów z bibuły. Efekty spotkania można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Poprawiony: poniedziałek, 18 kwietnia 2011 23:59
 
?COŚ Z NICZEGO? - cz. VII ? warsztaty dla dzieci organizowane w ramach cyklu twórczy przedszkolak Drukuj Email
czwartek, 07 kwietnia 2011 20:57

6 kwietnia zorganizowaliśmy dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Piekarach Śląskich, kolejne warsztaty edukacyjno-plastyczne w ramach cyklu twórczy przedszkolak. Podczas zajęć dzieci wykonywały z surowców wtórnych ozdoby świąteczne.

 
Primaaprilisowe żarty Drukuj Email
poniedziałek, 04 kwietnia 2011 15:32

1 kwietnia  zorganizowaliśmy dla uczniów  klas czwartych z MSP nr 14 i 15 w Brzezinach Śląskich dzielnicowy konkurs na najlepszego trefnisia. Klasy reprezentowały drużyny trzyosobowe , które  rywalizowały  w konkurencjach teatralnych , kabaretowych oraz musiały wykazać się   dowcipem i żartem. Wszyscy uczestnicy wykonali karykatury swoich kolegów ,oraz dzielili się swoimi pomysłami na figle prima aprilisowe.

Zabawa była super, a młodzi brzezinianie wykazali się sporym humorem i zdolnościami aktorskimi.

 
«pierwszapoprzednia919293949596979899następnaostatnia»

Strona 95 z 99

facebook