Start Archiwum Imprezy
Imprezy
Coś z niczego? cz. V ? warsztaty dla najmłodszych organizowane w ramach cyklu twórczy przedszkolak Drukuj Email
wtorek, 22 marca 2011 01:00

22 marca o godz. 10.00 odbyły się w naszym domu kultury  warsztaty edukacyjno-plastyczne zorganizowane dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 12 w Piekarach Śląskich. Dzieci z dużym zapałem samodzielnie wykonywały kurczaki i zające wykorzystując bibułę, kolorowy papier i warzechy. Zainteresowanie i zaangażowanie w prace dzieci było ogromne, zwłaszcza gdy pojawił się dziennikarz z gazety, przed którym mogły pochwalić się swoimi dziełami.

 

Poprawiony: piątek, 25 marca 2011 17:08
 
KONKURS RĘKODZIEŁA ?MARZANNA WIOSENNA PANNA? ? ROZSTRZYGNIĘTY ! Drukuj Email
wtorek, 22 marca 2011 01:00

W dniu 21 marca o godz. 16.00 w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich rozstrzygnął się konkurs rękodzieła pn. ?MARZANNA WIOSENNA PANNA?. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z naszego miasta. Celem naszego konkursu było rozwijanie sprawności manualnej w zakresie różnych technik plastycznych, pobudzanie dzieci do tworzenia samodzielnych i oryginalnych prac oraz rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci. Wszystkie prace zostały wykonane w dowolnych formach i technikach plastycznych, płaskich i przestrzennych.

  • A laureatami konkursu zostali:

ANETA ŻEBROWSKA, KL. ?0?  MSP NR 1
AGNIESZKA KRZEMPEK, KL. I  MSP 1
WIKTORIA MITRENGA, KL. I, MSP NR 1
SZYMON KRZYWNIAK, KL. I ZSP NR 2
DANIEL LIBERA, KL. I, ZSP NR 2
NATALIA BOMBA, KL. II. MSP NR 5
SANDRA LANGER, KL. II MSP NR 15
BARTOSZ WIECZOREK, KL. II, ZSP 2
DANIEL BIAŁASIK, KL. II, MSP NR 15
AMELIA JANIAK, KL II. MSP NR 11
JULIA ALEKSANDROV, KL. II, MSP 1
NIKOLA GLIWKA, KL. III, MSP NR 15
WOJCIECH BONCIUN, KL IV, MSP NR 5
AGATA PINKAWA, KL. IV, MSP NR 15
WIKTORIA OLBRYCH, KL. IV. MSP NR 5
MAGDALENA NOWAK, KL. V, MSP NR 13
KAROLINA MAŚNICA, KL. V, MSP 9
AGATA MĘDRALA, MSP NR 13

  • Wśród prac wyróżniono także:

MARTYNA WIŚNIEWSKA, KL. II MSP NR 5
JULIA JANOSZKA, KL. III MSP NR 12
ALICJA CHWOLIK, KL. III MSP NR 15
EMILIA KACZMAREK, KL. IV MSP NR 9
BŁAŻEJ HANZEL, KL. V, MSP NR 5
ADRIANNA GORZĘDOWSKA KL. V MSP NR 9

Poprawiony: sobota, 26 marca 2011 10:56
 
VI PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ "DO....RE...MI...." Drukuj Email
wtorek, 22 marca 2011 00:43

17 marca w Dzielnicowym Domu Kultury odbył się VI Przegląd Piosenki Przedszkolnej "DO...RE...MI'. Celem organizowanego przez nas konkursu było promowanie dziecięcej twórczości jak również wyszukiwanie i promocja młodych talentów. Wszyscy uczestnicy przeglądu prezentowali po dwie piosenki: piosenkę obowiązkową "Pieski małe dwa" oraz dowolną piosenkę z repertuaru Natalii Kukulskiej. Jury po wnikliwej ocenie ,wyłoniło Laureatów  w poszczególnych kategoriach.

SOLISTA:
OLIWIA PALACZ z MP nr 5 w Piekarach Śl. ( w kategorii dzieci 4 letnich)
BENIAMIN KURCOŃ   z MP  nr 1  w Piekarach Śl.( w kategorii dzieci 5 letnich)
MARTYNA KUŚ  -  z MP nr 1 w Piekarach Śl.( w kategorii dzieci 6 letnich)

ZESPÓŁ MUZYCZNY ?
ZESPÓŁ Z MP NR 17   w  Piekarach Śl.   ( w kategorii dzieci  4 letnich ), w składzie: Julka Ptak ,Oliwia Woźniok, Julia Woźniok, Paulinka Wójcik, Adrianna Labus.
ZESPÓŁ Z ZSP nr 2    w  Piekarach Śl.   ( w kategorii  dzieci 5 letnich) , w składzie: Julia Wójcik, Alicja Wójcik, Emilka Janda, Nicola Wojaczek, Oliwia Holeczek, Wanessa Bury, Izabela Krzemińska.
ZESPÓŁ  Z MSP  nr 1  w  Piekarach Śl.   ( w kategorii dzieci  6 letnich ), w składzie: Łukasz Cackowski, Alina Franielczyk, Grzegorz Pawlik, Aleksandra Rzepczyńska, Aneta Żebrowska, Oliwia Misiak

Zwycięzcom przyznano statuetki "Złotej Nutki' ,a wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom, a pedagogom oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie. Już  teraz wszystkich zainteresowanych  serdecznie zapraszamy  za rok?

Poprawiony: wtorek, 22 marca 2011 00:54
 
?Sztuka w Towich Rękach? ? Warsztaty Decoupage Drukuj Email
środa, 16 marca 2011 01:00

Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów codziennego użytku takich jak szczotki, lusterka, skrzyneczki, podstawki czy donice a nawet meble. Z tą techniką dekorowania uczestnicy zajęć po raz kolejny spotkali się w naszym domu kultury 16 marca o godz. 16.00. Po krótkim wprowadzeniu i wybraniu potrzebnych materiałów ? papiery ozdobne, serwetki, pędzle, farby panie przystąpiły do pracy, w efekcie, której powstały barwne świąteczne jaja. Niezmiennie na warsztatach uczestnikom towarzyszy dobry humor, co widać też na naszych zdjęciach!!!

Poprawiony: środa, 30 marca 2011 22:07
 
«pierwszapoprzednia919293949596następnaostatnia»

Strona 93 z 96

facebook