Start Archiwum Imprezy
Imprezy
FINAŁ KONKURSU "PRZEDSZKOLAK ROKU 2018" Drukuj Email
czwartek, 24 maja 2018 13:49

24 maja w czwartek o godzinie 10.00 w naszym domu kultury odbył się Finał Konkursu "PRZEDSZKOLAK ROKU 2018". Do finału zakwalifikowali się:

MIKOŁAJ BRONIOWSKI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 5 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI 
KINGA DŁUGI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 5
KINGA KAMIŃSKA Z ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 2 
MONIKA LIZNIEWICZ Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 3
EMILIA BADORA Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 4
NATALIA ZABIEGAŁA Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 4

Konkurs ten adresowany był do dzieci z terenu miasta Piekary Śląskie. A jego głównym celem było umożliwienie najmłodszym sprawdzenia swoich umiejętności artystycznych, poprzez autoprezentację wykonaną w formie muzycznej lub słownej. Ponadto finaliści musieli wykazać się sprawnością manualną, elokwencją, koncentracją uwagi, a także logicznością myślenia. Podczas konkursu nie tylko dzieciom, jak i rodzicom, towarzyszyły ogromne emocje. Wszystkie dzieci były bardzo dobrze przygotowane, jednak zwyciężyć mogło tylko jedno, i tak PRZEDSZKOLAKIEM ROKU 2018 została:

EMILIA BADORA Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 4

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Dzieci świetnie się bawiły, a atmosfera udzieliła się również dorosłym. Jeszcze raz gratulujemy finalistom i zachęcamy do udziału w kolejnych naszych konkursach.

Poprawiony: czwartek, 24 maja 2018 16:29
 
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO ROZEGRANY Drukuj Email
wtorek, 15 maja 2018 18:31

15 maja w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. Rozgrywki, prócz umiejętności graczy, miały przypomnieć najmłodszym o zasadach fair play oraz zdrowej rywalizacji. Po długiej i zaciętej grze, zostali wyłonieni i nagrodzeni następujący uczestnicy turnieju:

I MIEJSCE - MATEUSZ MIARKA

II MIEJSCE - KACPER WIECZOREK

III MIEJSCE - KSAWERY ŻAK

Raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom :)

Poprawiony: wtorek, 15 maja 2018 18:39
 
WARSZTATY DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH "COŚ Z NICZEGO" Drukuj Email
środa, 09 maja 2018 14:25

9 maja nasz dom kultury zorganizował dla dzieci w wieku przedszkolnym kolejne warsztaty działań twórczych pn."Coś z niczego". Organizowane zajęcia mają pobudzać wyobraźnię oraz pokazać dzieciom, że bez szczegółowych nakładów finansowych można wykonać pomysłowe, a zarazem praktyczne rzeczy, czyli zrobić tzw. "coś z niczego".  Tym razem zajęcia odbyły się w Miejskim Przedszkolu Nr 13 w Piekarach Śląskich, a ich tematem przewodnim były "żaby, żabki i ropuchy".

 
"POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE" - DEBATA Drukuj Email
wtorek, 08 maja 2018 15:39

7 maja w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śl., odbyła się debata społeczna zorganizowana w ramach akcji profilaktycznej pn. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ". Spotkanie poprowadziła Profilaktyk z piekarskiej komendy policji st. sierż. Aleksandra Zydyk. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o działaniach oszustów, którzy często próbują wyłudzić od osób starszych pieniądze za pomocą takich popularnych metod jak np."na wnuczka", pracownika energetyki czy też NFZ. Przypomniane również zostały bezpieczne zasady poruszania się po drogach. Policjantka podkreśliła jak istotne i ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzięki współpracy z piekarskim WOPR- em, słuchaczki mogły dowiedzieć się także jak udzielić pierwszej pomocy oraz co zrobić w sytuacji kryzysowej. W trakcie spotkania, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze, przedstawione także zostały możliwości jakie daje mieszkańcom Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania rozdano pamiątkowe odblaski, które odpowiednio wykorzystane sprawią, że nasi seniorzy będą bardziej widoczni na drodze.

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 16:27
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 100

facebook


BIP