Start Archiwum Imprezy
Imprezy
FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO - MÓJ ŚWIĘTY MIKOŁAJ Drukuj Email
wtorek, 05 grudnia 2017 17:38

5 grudnia w naszym domu kultury odbył się finał konkursu plastycznego pn. "Mój święty Mikołaj". Konkurs ten adresowany był do uczniów szkół podstawowych kl. I - III, zaś jego głównym celem było m.in.: rozbudzanie wrażliwości estetycznej dzieci, prezentowanie ciekawych technik plastycznych, kształtowanie dziecięcej wyobraźni i wyrażanie przeżyć estetycznych w celowych działaniach. Poniżej prezentujemy listę osób nagrodzonych:

LAUREACI:

JAKUB WILKANS, MSP NR 12, kl. I a,
JULIA GAŁEK, MSP NR 12, kl. I,
FILIP ŚWIDER, MSP NR 12, kl. I b,
MICHAŁ STASIK, MSP NR 5, kl. I a,
MATEUSZ KUŚ, MSP NR 5, kl. I a,
KAROLINA JAGIELSKA, MSP NR 15, KL. II,
JULIA TODRZAK, MSP NR 15, kl. III a,
KAROLINA TRUCHAN, MSP NR 15, kl. III b,
OLIWIA KOZIEJ, MSP NR 13, kl. III a,
ZUZANNA TUREK, MSP NR 14, kl. III b.

WYRÓŻNIENIA:
MAGDALENA OGRODNIK, MSP NR 5, kl. I
NIKOLAS BINKOWSKI, MSP NR 15, kl. II
OLIWIA MALORNY, MSP NR 14, kl. III

Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!

IMG_5658 IMG_5656

Poprawiony: niedziela, 10 grudnia 2017 20:13
 
Jak co roku i tym razem Mikołaj o nas pamiętał... Drukuj Email
wtorek, 05 grudnia 2017 11:28

3 grudnia nasz dom kultury odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami Reniferem i Elfem Gerwazym. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci, gdy po wspólnej zabawie z jego pomocnikami zagościł z wrokiem prezentów. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz rozmowy Mikołaja z dziećmi. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja już za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

 
WYJAZDOWE ANDRZEJKI Drukuj Email
wtorek, 05 grudnia 2017 11:27

W poniedziałek 27.11.2017 r. odbyła się wyjazdowa impreza andrzejkowa dla członkiń Klubów Aktywnych i Seniora. W tym dniu uczestniczki zwiedziły galerię wystawową w Centrum handlowym Agora Bytom, a następnie udały się do karczmy na wspólne biesiadowanie. Od gorącego posiłku i słodkiego małego co nieco rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce, wspólnie sobie wróżyliśmy. Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek.

 
Czegoż mi jeszcze… - wieczór autorski z Bożeną Władysławą Noga Drukuj Email
wtorek, 28 listopada 2017 00:00

 

Jak miło znaleźć

Siebie na scenie

W pojedynku na huśtawce.

Mała biesiada

Mała scena

ANTRAKT

W sztuce ŻYCIE ...  B. Noga


Tymi słowami rozpoczęła swój  Autorski  Wieczór Poetycki  Czegóż mi jeszcze… Władysława Bożena Noga, który odbył się w piątkowe popołudnie 24 listopada w naszym domu kultury. Pani Bożena urodziła się w Mielcu, szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące ukończyła w Kołaczycach na Podkarpaciu, następnie udała się na Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie. Jej wielką miłością i inspiracją jest rodzina mąż i 3 córki oraz półroczna wnuczka.

Pracowała w przemyśle, ale pokochała na tyle dydaktykę, że została nauczycielem. Uczyła w ZS im J. Korczaka przedmiotów ścisłych, ale poezja i literatura już od szkoły średniej  były jej bliskie.

To wtedy otwarło się okno na wiersz, w szkole raczyła swoich uczniów wierszami na różne okazje nie tylko Polskich poetów, ale często i własnego autorstwa. Opracowała także wybór wierszy polskich poetów od Kochanowskiego do współczesności jako oprawę wystaw prac malarskich swoich uczniów  np. o tematyce ekologicznej. Pani Bożenie udało się rozbudzić w swoich uczniach miłość do wierszy na tyle, że sami zaczęli pisać własne wiersze, które w konkursach często były wyróżniane.

Jednakże największą radość sprawia Pani Bożenie dzielenie się nimi ze swoją rodziną i bliskimi nie tylko w formie życzeń na różne okazji, ale także jak dziś kiedy to mieliśmy możliwość prezentować je wspólnie i odkrywać ich piękno na nowo. Nasza mała scena, w blasku palących się świec, zauroczyła swym wystrojem, ale przede wszystkim wypełniła się poezją i muzyką . Był to swoisty spektakl w wykonaniu nie tylko gospodyni wieczoru, ale przede wszystkim zaproszonych gości - rodziny, przyjaciół z nieistniejącego już ZS nr 2, z Bytomskiego UTW oraz słuchaczy Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wzruszały wiersze o  Jesiennej tęsknocie, gdzie  jesień zaszalała ognistymi barwami w poszukiwaniu  miłości bez końca, odradzały się uczucia w sercach słuchaczy, gdy miłość diamentowa Spadła z deszczem, zrosiła serce, Rozsiała krople  namiętności. Goście wsłuchiwali się i sami recytowali wiersze z przejęciem,  których słowa Od uniesień do zadumy Nad sensem życia wywoływały zadumanie  bo Życie samo pisze wiersze, gdy dotyka nas jego brzemię i gdy łapiemy chwile szczęśliwe, bo Szapo ba życie, szapo ba.
Przy stolikach z białymi obrusami, w świetle świec, przy kawie  Otworzyło się okno  na wiersz…., poczuliśmy powiew uniesień, Misternych duszy drgań, poezja wnikała nasz umysł i serce. Edward Gut, Maja Mróz, Krystyna Drzazga, Danuta Koczwara, Irena Ołówka, Weronika Drewniak i inni uwiedli nas aktorską recytacją. Wieczór okraszały piosenki i muzyka - śpiewały: Bożena Związek, Ilona Dobrowolska, Majka Mróz, a Andrzej Prończuk przygrywał do wierszy na gitarze. Na zakończenie Zosia Golder i Ela Dydo przeczytały i wręczyły piękne wiersze skierowane do autorki. Goście obdarowali Panią Bożenę kwiatami i słodyczami, były zdjęcia i uściski, jednym słowem trudno było nam zakończyć tak piękne spotkanie.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 93

facebookDzieje się ...

No images