Start Archiwum Imprezy
Imprezy
WARSZTATY DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH "COŚ Z NICZEGO" Drukuj Email
środa, 09 maja 2018 14:25

9 maja nasz dom kultury zorganizował dla dzieci w wieku przedszkolnym kolejne warsztaty działań twórczych pn."Coś z niczego". Organizowane zajęcia mają pobudzać wyobraźnię oraz pokazać dzieciom, że bez szczegółowych nakładów finansowych można wykonać pomysłowe, a zarazem praktyczne rzeczy, czyli zrobić tzw. "coś z niczego".  Tym razem zajęcia odbyły się w Miejskim Przedszkolu Nr 13 w Piekarach Śląskich, a ich tematem przewodnim były "żaby, żabki i ropuchy".

 
"POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE" - DEBATA Drukuj Email
wtorek, 08 maja 2018 15:39

7 maja w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śl., odbyła się debata społeczna zorganizowana w ramach akcji profilaktycznej pn. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ". Spotkanie poprowadziła Profilaktyk z piekarskiej komendy policji st. sierż. Aleksandra Zydyk. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o działaniach oszustów, którzy często próbują wyłudzić od osób starszych pieniądze za pomocą takich popularnych metod jak np."na wnuczka", pracownika energetyki czy też NFZ. Przypomniane również zostały bezpieczne zasady poruszania się po drogach. Policjantka podkreśliła jak istotne i ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzięki współpracy z piekarskim WOPR- em, słuchaczki mogły dowiedzieć się także jak udzielić pierwszej pomocy oraz co zrobić w sytuacji kryzysowej. W trakcie spotkania, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze, przedstawione także zostały możliwości jakie daje mieszkańcom Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania rozdano pamiątkowe odblaski, które odpowiednio wykorzystane sprawią, że nasi seniorzy będą bardziej widoczni na drodze.

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 16:27
 
ZAGRAJ Z NAMI W ZIELONE Drukuj Email
środa, 02 maja 2018 14:15

25 kwietnia w naszym domu kultury odbyła się impreza dla dzieci połączona z warsztatami manualnymi p.n. "ZAGRAJ Z NAMI W ZIELONE". Celem zajęć było uświadomienie najmłodszym jak ważne w naszym życiu jest dbanie o środowisko naturalne oraz recykling surowców wtórnych. Pierwsza część obejmowała gry i zabawy w plenerze, zaś w drugiej części uczestnicy wykorzystując swoją kreatywność wykonali wspólną pracę plastyczną - ekologiczne miasto.

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 16:30
 
PÓŁFINAŁ KONKURSU "PRZEDSZKOLAK ROKU" Drukuj Email
wtorek, 24 kwietnia 2018 19:23

19 kwietnia o godz. 10.00 odbył się w naszym domu kultury półfinał konkursu "Przedszkolak Roku". Impreza skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym z terenu naszego miasta. Konkurs podzielony jest na dwa etapy - półfinał i finał (zaplanowany na 24 maja). Celem konkursu jest umożliwienie najmłodszym sprawdzenie swoich umiejętności, oraz inspirowanie nauczycieli do nowych twórczych form pracy z dziećmi. Do tegorocznego konkursu zgłoszonych zostało 15 przedszkolaków. W wyniku zmagań półfinałowych zostało wyłonionych 6 finalistów:

1. MIKOŁAJ BRONIOWSKI Z MP NR 5

2. KINGA DŁUGI Z MP NR 5

3. KINGA KAMIŃSKA Z ZSP NR 2

4. MONIKA LIZNIEWICZ Z MP NR 3

5. EMILIA BADORA Z MP NR 4

6. NATALIA ZABIEGAŁA Z MP NR 4

Wszyscy półfinaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i zostali nagrodzeni:). Finalistom gratulujemy i spotkamy się 24 maja o godz. 10.00

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 21:46
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 98

facebook