Start Archiwum Imprezy
Imprezy
"DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO" Drukuj Email
wtorek, 05 czerwca 2018 14:11

Dzielnicowy Dom Kultury w Brzezinach Śląskich wspólnie z Panem Radnym Miasta Piekary Śląskie Panem Tadeuszem Wieczorkiem zorganizował 1 czerwca imprezę pn. "DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO".
Imprezę, która odbyła się na obiekcie Klubu Sportowego "Orzeł Biały" w Brzezinach Śl. otworzyła Weronika Bochenek uczennica Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13. która 1 czerwca w ramach nagrody konkursowej wcieliła się w rolę Prezydenta naszego miasta. uczestnikami imprezy byli uczniowie z MSP nr 14 i MSP nr 15 oraz przedszkolaki z MP nr 12 w Piekarach Śl. Honorowy patronat nad imprezę objęła Prezydent Miasta Piekary Śląskie, pani Sława Umińska - Duraj. Wśród organizatorów i sponsorów znalazły się lokalne firmy, a także Urząd Miasta, MOSiR, MPWiK, które zapewniły dzieciom mnóstwo atrakcji. Każdy uczestnik imprezy miał możliwość skorzystania z bezpłatnych atrakcji, w postaci dmuchańców, malowania twarzy, animacji z animatorami. Dodatkowo dla każdego dziecka przewidziano poczęstunek i słodkie niespodzianki. Imprezę uatrakcyjniły występy taneczne i sportowe w wykonaniu piekarskich grup dziecięco-młodzieżowych. Ponadto odbywały się międzyszkolne rywalizacje sportowe pomiędzy MSP nr 14 a MSP nr 15. 
Pierwsza część to mecz piłki nożnej, który wygrała drużyna z MSP nr 14. Chłopcy otrzymali z rąk Pani Prezydent oraz Pana Prezesa KS "Orzeł Biały" piłkę oraz Puchar. Druga część to blok konkurencji sportowych i animacji w ramach której dzieci brały udział w pokazie gigantycznych baniek mydlanych oraz konkurs plastyczny. Dla uczestników wszystkich konkurencji sportowych i konkursu plastycznego przewidziano nagrody. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili!!!

Poprawiony: poniedziałek, 11 czerwca 2018 09:54
 
RODZINNA MAJÓWKA - IMPREZA PLENEROWA Drukuj Email
wtorek, 05 czerwca 2018 14:00

W poniedziałek 28 maja w naszym ogrodzie odbyła się impreza plenerowa - Rodzinna Majówka. W imprezie udział wzięli uczestniczki Klubów działających w naszym domu kultury oraz mieszkańcy Domu Opieki Społecznej w Brzezinach Śl. W programie imprezy znalazł się m.in. występ zespołu wokalno-instrumentalnego APLAUZ SIXTY PLUS, grający muzykę popowo-rockową. Ponadto grupa taneczna UNDER FIRE przedstawiła krótki program artystyczno-taneczny.

Poprawiony: poniedziałek, 11 czerwca 2018 10:01
 
FINAŁ KONKURSU "PRZEDSZKOLAK ROKU 2018" Drukuj Email
czwartek, 24 maja 2018 13:49

24 maja w czwartek o godzinie 10.00 w naszym domu kultury odbył się Finał Konkursu "PRZEDSZKOLAK ROKU 2018". Do finału zakwalifikowali się:

MIKOŁAJ BRONIOWSKI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 5 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI 
KINGA DŁUGI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 5
KINGA KAMIŃSKA Z ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 2 
MONIKA LIZNIEWICZ Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 3
EMILIA BADORA Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 4
NATALIA ZABIEGAŁA Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 4

Konkurs ten adresowany był do dzieci z terenu miasta Piekary Śląskie. A jego głównym celem było umożliwienie najmłodszym sprawdzenia swoich umiejętności artystycznych, poprzez autoprezentację wykonaną w formie muzycznej lub słownej. Ponadto finaliści musieli wykazać się sprawnością manualną, elokwencją, koncentracją uwagi, a także logicznością myślenia. Podczas konkursu nie tylko dzieciom, jak i rodzicom, towarzyszyły ogromne emocje. Wszystkie dzieci były bardzo dobrze przygotowane, jednak zwyciężyć mogło tylko jedno, i tak PRZEDSZKOLAKIEM ROKU 2018 została:

EMILIA BADORA Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 4

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Dzieci świetnie się bawiły, a atmosfera udzieliła się również dorosłym. Jeszcze raz gratulujemy finalistom i zachęcamy do udziału w kolejnych naszych konkursach.

Poprawiony: czwartek, 24 maja 2018 16:29
 
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO ROZEGRANY Drukuj Email
wtorek, 15 maja 2018 18:31

15 maja w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. Rozgrywki, prócz umiejętności graczy, miały przypomnieć najmłodszym o zasadach fair play oraz zdrowej rywalizacji. Po długiej i zaciętej grze, zostali wyłonieni i nagrodzeni następujący uczestnicy turnieju:

I MIEJSCE - MATEUSZ MIARKA

II MIEJSCE - KACPER WIECZOREK

III MIEJSCE - KSAWERY ŻAK

Raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom :)

Poprawiony: wtorek, 15 maja 2018 18:39
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 98

facebook