Start Archiwum Imprezy
Imprezy
"NARODOWE BARWY - znam je dobrze" Drukuj Email
środa, 07 listopada 2018 19:07

7 listopada w naszym domu kultury odbyły się otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci pn. "NARODOWE BARWY - znam je dobrze". Całym warsztatom towarzyszyła pogadanka na tematy patriotyczne połączona z tworzeniem kotylionów indywidualnych: każde dziecko określiło czym dla niego jest patriotyzm i umieściło obraz ten na kotylionie. Ponadto, podczas zajęć dzieci poznały historię barw narodowych i znaczenie kotylionu w naszej kulturze.

Poprawiony: środa, 07 listopada 2018 19:47
 
BIESIADA Z OKAZJI DNIA SENIORA Drukuj Email
wtorek, 30 października 2018 17:44

Jak co roku, uczestnicy Klubu Aktywnych 29 października w naszym domu kultury, uroczyście obchodzili Dzień Seniora. Wspólne biesiadowanie rozpoczął występ uczniów z Miejskiej Szkoły Podstawowej Nr 12 w Piekarach Śląskich, który wprowadził wszystkich uczestników biesiady w dobry nastrój. Ponadto, zespół muzyczny Duo future zaprezentował swoje najlepsze utwory, które to z kolei, porwały do tańca i wspólnej zabawy. Spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze, mamy nadzieję, że wspólnie spędzony wieczór pozostanie uczestnikom na długo w pamięci.

Galeria zdjęć

Poprawiony: wtorek, 30 października 2018 18:34
 
"WIERSZYKI PRZEDSZKOLAKA" Drukuj Email
czwartek, 18 października 2018 12:32

W Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich 18 października odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym pn. "Jesienne wierszyki".

Konkurs rozgrywany jest w czterech kategoriach wiekowych. Uczestnicy deklamują jeden utwór poetycki o tematyce jesiennej dostosowany do wieku, temperamentu, jak i umiejętności dziecka. Celem naszego konkursu jest rozwijanie w dzieciach wrażliwości na żywe słowo, uwrażliwienie na werbalny sposób wyrażania swoich emocji, zwracanie uwagi na poprawność wymowy. Jedni uczestnicy z wrodzoną pewnością, uśmiechem na twarzy i wdziękiem artystycznym pojawiali się na scenie, inni zaś z bardziej widoczną tremą prezentowali swoje utwory. Jednak wszyscy uczestnicy pięknie się prezentowali i byli bardzo dobrze przygotowani. Jury konkursu po przesłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniło następujących laureatów, jak i przyznało wyróżnienia:

W KATEGORII DZIECI 3 - LETNICH LAUREATEM ZOSTAŁA: 
ZUZANNA ŚLIWA z MP nr 1

W KATEGORII DZIECI 4 - LETNICH LAUREATEM ZOSTAŁA:
KAJA SZNEIDER z MP nr 1

A WYRÓŻNIENIE OTRZYMAŁA:
MARTA SOBCZYŃSKA z MP nr 3

W KATEGORII DZIECI 5 - LETNICH LAUREATEM ZOSTAŁ:
ADAM BENTKOWSKI z MP nr 4

A WYRÓŻNIENIE OTRZYMALI:
KAROL FIGURA z MP nr 4
AGATA CZERNIOCH z MP nr 10

W KATEGORII DZIECI 6 - LETNICH LAUREATEM ZOSTAŁA: 
ANTONIA OLECHA nr 10

A WYRÓŻNIENIE OTRZYMAŁA:
LENA KUPKA z MP nr 10

Po tak pięknych emocjach związanych z prezentacją utworów, jak i po ogłoszeniu wyników przyszedł czas na wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a rodzicom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do udziału w naszym konkursie.

Poprawiony: czwartek, 18 października 2018 14:04
 
WARSZTATY "COŚ Z NICZEGO" Drukuj Email
wtorek, 16 października 2018 14:51

10 października Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich zorganizował dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 12 kolejne warsztaty działań twórczych w ramach cyklu zajęć "Coś z niczego". W nawiązaniu do pory roku tematem naszych zajęć były jesienne liście, z których wspólnie wykonaliśmy kolorowe drzewa.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 100

facebook


BIP