Start Archiwum Imprezy
Imprezy
FESTYN KULTURALNO-SPORTOWY "POŻEGNANIE LATA" Drukuj Email
poniedziałek, 08 października 2018 18:14

Dzielnicowy Dom Kultury w Brzezinach Śl wspólnie z Radnym Miasta Piekary Śląskie Panem Tadeuszem Wieczorkiem zorganizował 15 września na obiekcie Klubu Sportowego Orzeł Biały w Brzezinach Śl. festyn kulturalno-sportowy pn. "Pożegnanie Lata". Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj. W programie znalazło się mnóstwo atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wysłuchaliśmy Górniczej Orkiestry Dętej Piekary - Julian i zespołów "Wesoła Biesiada" i Mirek Jędrowski SHOW. Ponadto, dla dzieci zorganizowano konkurs plastyczny na dużym formacie, konkurencje sportowe, gry i zabawy z animatorami oraz liczne atrakcje w postaci dmuchańców, malowania twarzy i słodkich niespodzianek.

Poprawiony: poniedziałek, 08 października 2018 18:21
 
WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW - COŚ Z NICZEGO Drukuj Email
wtorek, 11 września 2018 16:48

10 września Dzielnicowy Dom Kultury dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 12 zorganizował po wakacyjnej przerwie pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów działań twórczych pn. COŚ Z NICZEGO. Organizowane przez nas zajęcia mają pobudzić wyobraźnię i pokazać dzieciom, jak bez szczególnych nakładów finansowych można wykonać praktyczne i pomysłowe rzeczy, czyli tzw. "coś z niczego". Tematem pierwszych zajęć były pocztówki z wakacji, które dzieci wykonywały przy użyciu papieru, serwetek, słomek i taśmy. Wykonane kartki z całą pewnością będą dobrą pamiątką z wakacji.

 
FINAŁ CYKLU TURNIEJÓW SKATA SPORTOWEGO O "PUCHAR LATA 2018" Drukuj Email
wtorek, 11 września 2018 16:32

28 sierpnia w naszym domu kultury odbył się finał cyklu rozgrywanych turniejów skata sportowego o "Puchar Lata 2018". W turnieju brało udział 24 zawodników, którzy od 26 czerwca do 28 sierpnia rozegrali 10 turniejów. Zwycięzcą turnieju i zdobywcą PUCHARU LATA został BOGDAN PIEKARSKI. Kolejne miejsca zajęli: II m-ce Klaudiusz Zieliński a III m-ce Antoni Wieczorek. Serdecznie gratulujemy!!!

 
AKCJA LATO - II TURNUS ZA NAMI Drukuj Email
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 16:49

W dniach od 30.07 do 03.08.2018r. w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich trwał drugi turnus półkolonii dla dzieci pozostających w mieście. Podobnie jak podczas I-go turnusu zorganizowano dla dzieci wiele atrakcji w postaci wycieczek, oraz pobyt w interesujących zarówno kulturalnych jak i rekreacyjnych miejscach. Już od pierwszego dnia uczestnicy mogli wziąć udział w zawodach wędkarskich, oraz spróbować swoich sił w zabawach edukacyjnych w języku angielskim; odwiedzili Ogród Botaniczny w Mikołowie, gdzie czekały na nich warsztaty w Centrum edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Kolejno zwiedziliśmy bogate zbiory Zamku Piastowskiego, oraz Radiostację w Gliwicach. Wśród propozycji znalazł się również wyjazd na seans filmowy do kina „Zacisze” w Piekarach Śl. - Kozłowej Górze, zaś w ostatnim dniu zjazd windą do kopalni, indywidualne próby wydobywania węgla, czy przejazd górniczą kolejką to tylko niektóre z atrakcji ciekawej oferty w Strefie kultury i działań edukacyjnych w Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu.

Poprawiony: wtorek, 07 sierpnia 2018 11:52
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 98

facebook