Start Archiwum Imprezy
Imprezy
WARSZTATY "COŚ Z NICZEGO" Drukuj Email
piątek, 15 marca 2019 13:30

W dniu 15 marca odbyły się warsztaty działań twórczych „Coś z niczego”. Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym miały miejsce w Miejskim Przedszkolu nr 12 w Brzezinach Śląskich, a ich tematem była zbliżająca się wielkimi krokami „wiosna”. W grupie czterolatków rozmawialiśmy o zmianach jakie następują w przyrodzie po zimie, co takiego dzieje się w ogródkach, w lesie, na łące. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Sukienka Pani Wiosny” oraz wykonały pracę manualną przedstawiającą zwiastun wiosny – przebiśnieg.

Poprawiony: piątek, 15 marca 2019 13:42
 
AKCJA ZIMA 2019 ZA NAMI Drukuj Email
piątek, 15 lutego 2019 16:38

Dzielnicowy Dom Kultury w Brzezinach Śląskich w dniach od 11 do 15 lutego zorganizował dla dzieci półkolonie w ramach "Akcji Zima 2019". Wśród licznie zaproponowanych atrakcji znalazły się: wycieczki autokarowe do Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach, do Nadleśnictwa w Katowicach, gdzie odbyliśmy spacer ścieżką dydaktyczną, jak i odwiedziliśmy salę edukacyjną, a także piekliśmy kiełbaski. Wybraliśmy się do Parku Rozrywki NEMO w Dąbrowie Górniczej. Ponadto, odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie bardzo aktywnie udział wzięliśmy w lekcji historii naszego miasta w Izbie Regionalnej, oraz w czytelni kodowaliśmy z Noanon. Ostatniego dnia udaliśmy się do Laserowego Centrum Rozrywki w Bytomiu. Wspólnie spędzone półkolonie bardzo szybko minęły i trudno się było nam rozstać z naszymi podopiecznymi, ale niedługo już wakacje, wobec tego już serdecznie zapraszamy na Akcję Lato :)

 

Poprawiony: wtorek, 26 lutego 2019 20:06
 
IMPREZA Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA Drukuj Email
czwartek, 31 stycznia 2019 14:43

30 stycznia w naszym domu kultury obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Zarówno uczestnicy naszych sekcji muzycznych, jak i uczniowie z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12 w Piekarach Śl., z tej okazji przygotowali bogaty program artystyczny dla zebranych gości. Podczas spotkania obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu uczniów z MSP nr 12 pt. "Cicha noc - historia kolędy" i wysłuchaliśmy kolęd. Z kolei, uczestnicy sekcji gitarowej zaprezentowali swoje najlepsze utwory, m.in. wysłuchaliśmy kolęd i utworów klasycznych. Dopełnieniem wspólnego muzykowania były popisy muzyczne sekcji keyboardowej. Zgromadzona publiczność nagrodziła naszych młodych artystów gromkimi brawami. Wspólnie spędzone popołudnie na długo pozostanie w pamięci występującym, jak i przybyłym gościom.

 
NOWOROCZNE SPOTKANIE KLUBU AKTYWNYCH Drukuj Email
wtorek, 29 stycznia 2019 18:43

Jak co roku uczestnicy Klubu Aktywnych działającego w naszym domu kultury 28 stycznia spotkali się by podsumować mijający rok swojej działalności i w blasku choinki złożyć sobie życzenia na Nowy 2019 Rok. Obecnością swą zaszczycili nas: Prezydent Miasta Piekary Śląskie, Pani Sława Umińska-Duraj i Proboszcz Parafii Brzezińskiej ks. Henryk Foik. 
Po życzeniach i wspólnie wzniesionym noworocznym toaście, nadszedł czas na część artystyczną. Przed publicznością wystąpił zespół Mariana Chrobok.
W miłym i świątecznym nastroju upłynęło nam wspólnie spędzone poniedziałkowe popołudnie.

Poprawiony: wtorek, 29 stycznia 2019 19:47
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 99

facebook