Start Archiwum Imprezy
Imprezy
WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW - COŚ Z NICZEGO Drukuj Email
wtorek, 11 września 2018 16:48

10 września Dzielnicowy Dom Kultury dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 12 zorganizował po wakacyjnej przerwie pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów działań twórczych pn. COŚ Z NICZEGO. Organizowane przez nas zajęcia mają pobudzić wyobraźnię i pokazać dzieciom, jak bez szczególnych nakładów finansowych można wykonać praktyczne i pomysłowe rzeczy, czyli tzw. "coś z niczego". Tematem pierwszych zajęć były pocztówki z wakacji, które dzieci wykonywały przy użyciu papieru, serwetek, słomek i taśmy. Wykonane kartki z całą pewnością będą dobrą pamiątką z wakacji.

 
FINAŁ CYKLU TURNIEJÓW SKATA SPORTOWEGO O "PUCHAR LATA 2018" Drukuj Email
wtorek, 11 września 2018 16:32

28 sierpnia w naszym domu kultury odbył się finał cyklu rozgrywanych turniejów skata sportowego o "Puchar Lata 2018". W turnieju brało udział 24 zawodników, którzy od 26 czerwca do 28 sierpnia rozegrali 10 turniejów. Zwycięzcą turnieju i zdobywcą PUCHARU LATA został BOGDAN PIEKARSKI. Kolejne miejsca zajęli: II m-ce Klaudiusz Zieliński a III m-ce Antoni Wieczorek. Serdecznie gratulujemy!!!

 
AKCJA LATO - II TURNUS ZA NAMI Drukuj Email
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 16:49

W dniach od 30.07 do 03.08.2018r. w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich trwał drugi turnus półkolonii dla dzieci pozostających w mieście. Podobnie jak podczas I-go turnusu zorganizowano dla dzieci wiele atrakcji w postaci wycieczek, oraz pobyt w interesujących zarówno kulturalnych jak i rekreacyjnych miejscach. Już od pierwszego dnia uczestnicy mogli wziąć udział w zawodach wędkarskich, oraz spróbować swoich sił w zabawach edukacyjnych w języku angielskim; odwiedzili Ogród Botaniczny w Mikołowie, gdzie czekały na nich warsztaty w Centrum edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Kolejno zwiedziliśmy bogate zbiory Zamku Piastowskiego, oraz Radiostację w Gliwicach. Wśród propozycji znalazł się również wyjazd na seans filmowy do kina „Zacisze” w Piekarach Śl. - Kozłowej Górze, zaś w ostatnim dniu zjazd windą do kopalni, indywidualne próby wydobywania węgla, czy przejazd górniczą kolejką to tylko niektóre z atrakcji ciekawej oferty w Strefie kultury i działań edukacyjnych w Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu.

Poprawiony: wtorek, 07 sierpnia 2018 11:52
 
KULTURA NA ŚNIADANIE Drukuj Email
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 16:19

Dnia 28 lipca w godz. od 10.00 do 14.00 na terenie ogrodu przy Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich odbyło się kolejne w tym roku plenerowe spotkanie miłośników sztuki i dobrej zabawy pn. "Kultura na śniadanie". W programie imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie m.in. warsztaty z rysunku i malarstwa w plenerze, zajęcia ruchowe – aerobik prowadzony przez panią Karolinę Iwanecką. Ponadto wystąpił zespół śpiewaczy „Józefinki” działający przy Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej pod kierownictwem p.Marii Herman, zaś w drugiej części spotkania odbył się występ wokalny Weroniki Namysło, oraz popis duetu gitarowego „Drużyna Pana Jarka”.

Poprawiony: wtorek, 07 sierpnia 2018 11:54
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 94

facebookDzieje się ...

No images