Start Archiwum Imprezy
Imprezy
WYCIECZKA KLUBU AKTYWNYCH Drukuj Email
środa, 22 maja 2019 14:40

W majowy poniedziałek, grupa Pań z Klubu Aktywnych, działającego w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich wybrała się na wycieczkę autokarową. Na samym początku Panie zawitały do Nadleśnictwa w Katowicach. Zwiedzając salę edukacyjną poznały życie leśnych zwierząt oraz dowiedziały się ciekawostek o lasach na terenach Górnego Śląska. Pobyt w Nadleśnictwie zakończył się wspólnym ogniskiem. Następnie grupa przejechała do Bujakowa. W pięknych ogrodach Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Środowiska Naturalnego, Panie spędziły miło i sympatycznie czas biesiadując. Spacer wśród bujnej zieleni oraz pięknych kolorowych kwiatów zakończył dzień pełen wrażeń. Pogoda tego dnia dopisała, a uśmiech gościł na twarzy.

 

 

Poprawiony: środa, 22 maja 2019 14:56
 
ZNAMY FINALISTĘ KONKURSU "PRZEDSZKOLAK ROKU" Drukuj Email
czwartek, 16 maja 2019 13:56

16 maja o godz. 10.00 w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich odbył się finał konkursu „Przedszkolak Roku”. Konkurs miał na celu umożliwienie najmłodszym dzieciom sprawdzenie swoich umiejętności, ich prezentację przed szeroką publicznością, a także integrację. Do półfinału, który odbył się 10 maja, kwalifikowało się maksymalnie 2 uczestników danej placówki, wyłonionych w drodze eliminacji przedszkolnych. Reprezentanci piekarskich przedszkoli mieli do wykonania kilka zadań, wśród których znalazły się m.in. labirynt, zadania matematyczne czy quizy. Podczas finału uczestnicy natomiast, zmagali się z zagadkami logicznymi, łamigłówkami, a także z pracą manualną. Był również czas na autoprezentację i krótkie wystąpienie sceniczne. Wysłuchaliśmy monologu o pasjach piłkarskich, zainteresowaniach koleją, jak również wierszy. Po sprawdzeniu wszystkich prac oraz burzliwych obradach jury, udało wyłonić się zwycięzcę, przyznając tytuł PRZEDSZKOLAKA ROKU 2019:

 • Mateuszowi Urbasowi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.

Gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim finalistom, dziękując jednocześnie za trud i pracę włożona w przygotowanie przedszkolaków, opiekunom i rodzicom.

 

Poprawiony: czwartek, 16 maja 2019 14:29
 
KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY! Drukuj Email
piątek, 05 kwietnia 2019 18:48

Dzielnicowy Dom Kultury w Brzezinach Śląskich zorganizował konkurs dla dzieci w wieku przedszkolnym na Palmę Wielkanocną. Konkurs miał na celu rozbudzenie wrażliwości estetycznej, zaprezentowanie ciekawych technik plastycznych, kształtowanie dziecięcej wyobraźni czy też rozwijanie zainteresowań.

Na konkurs zostało nadesłanych ponad 40 prac, z przedszkoli z całego miasta. Jury, dokonując wyboru, oceniało m.in. oryginalność pomysłu, stabilność oraz precyzję wykonania, estetykę. W mniejszym zaś stopniu oceniano samodzielność, mając na uwadze fakt, że dzieci w wieku przedszkolnym dopiero rozwijają swoją zdolność manualną i twórczą.

Prace zostały wykonane w różnych technikach, z wykorzystaniem ciekawych materiałów, m.in. słomek, wstążek, wydmuszek po jajkach, czy też dekoracji naturalnych. Jury nie miało łatwego zadania, dlatego postanowiło przyznać 5 równorzędnych miejsc dla laureatów, w różnych kategoriach wiekowych, a także 5 wyróżnień.

Laureatami konkursu zostali:

 • Marcelina Kuna MP nr 17 – lat 4

 • Martyna Pęczek MP nr 10 – lat 5

 • Lena Muzyka MP nr 3 – lat 6

 • Maciej Gmryrek MP nr 13 – lat 6

 • Julia Skomro MP nr 12 – lat 7

Wyróżnienia otrzymali:

 • Michalina Kus MP nr 17 – lat 3

 • Kacper Wegner MP nr 13 – lat 3

 • Zuzanna Mazurek MP nr 5 – lat 5

 • Adam Trzósł MP nr 17 – lat 6

 • Dawid Orłowski MP nr 12 – lat 6

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez DDK!


Poprawiony: poniedziałek, 08 kwietnia 2019 10:35
 
PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ Drukuj Email
środa, 20 marca 2019 14:50

W dniu 20 marca w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej pn. „Do...Re...Mi...”. To już 12. raz gościliśmy przedszkolaków z piekarskich placówek oświatowych, którzy zaprezentowali się na scenie w występach solowych jak i zespołach. Celem konkursu było promowanie dziecięcej twórczości, wyszukiwanie młodych talentów oraz prezentacja przed szerszą publicznością. Uczestnicy oceniani byli pod względem doboru repertuaru, staranności wykonania, muzykalności oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Jury nie miało łatwego zadanie, ponieważ każdy z przedszkolaków był przygotowany do występu w 100% i pięknie prezentował się na scenie. Po podliczeniu wszystkich punktów został ogłoszony werdykt.

Występy solowe:

 

 • I miejsce ex aequo Maja Guzewicz z MP nr 3 oraz Lena Kupka z MP nr 10.

 

Wyróżnienie:

 

 • Julia Kulka z MP nr 3

 

Występy zespołów:

 

 • I miejsce zespół z MP nr 17 w składzie: Nadia Flak i Adam Rządkowski

 

Wyróżnienie:

 

 • Zespół Gwiazdeczek z MP nr 17

 

Wszystkim gratulujemy!!!

 

Poprawiony: środa, 20 marca 2019 20:36
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 100

facebook


BIP