Start Archiwum Imprezy AKCJA LATO 2019
AKCJA LATO 2019 Drukuj Email
wtorek, 30 lipca 2019 14:33

Po raz kolejny nasz dom kultury zorganizował dla dzieci półkolonie w ramach AKCJI LATO. Dwa tygodnie pełne wrażeń minęły bardzo szybko:)

Pierwszy turnus odbył się w okresie od 15 do 19 lipca. Dzieci rozpoczęły tydzień wycieczką autokarową do Marklowic do centrum rozrywki "Słoneczna Wyspa", gdzie mogły cieszyć się piękną pogodą i ciekawymi atrakcjami dużego placu zabaw. Drugi dzień był równie interesujący, odbył się bowiem wyjazd do Katowic. W kino Kosmos odbyła się interesująca prelekcja "O różnych psich rasach", po której dzieci obejrzały film "Był sobie pies". Seans u niejednej osoby odmienił postrzeganie zwierząt na bardzo długo. Dzień trzeci to kolejna wyprawa autokarem, tym razem do Leśnego Grodu w Milówce. Uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej na temat zwierząt gospodarczych, takich jak kozy, owce, gęsi i kury. Dodatkową atrakcją było karmienie zwierząt oraz warsztaty rękodzieła - każde dziecko miało do pomalowania swoją figurkę owieczki. Te zajęcia wyłoniły wiele talentów artystycznych. Na zakończenie dnia, uczestnicy wspólnie bawili się przy ognisku. Czwartek to kolejny dzień pełen wrażeń. Dzieci pojechały do centrum edukacji przeciwpożarowej w Chorzowie. Nowoczesne centrum pozwoliło każdemu uczestnikowi poczuć się jak prawdziwy strażak, dowiedzieć się więcej na temat odpowiedniego postępowania w danych sytuacjach zagrożenia, mając je odtworzone w przestrzeni 4D oraz zobaczyć profesjonalny sprzęt i samochody - te duże i mniejsze. Piąty dzień to czas relaksu nad wodą. Uczestnicy mogli nacieszyć się piękną pogodą nad otwartym basenem MOSiR w Piekarach Śląskich.

 

 

Drugi turnus, trwający od 22 do 26 lipca, to nowe wrażenia. Tydzień rozpoczął się długim spacerem do Starego Młyna w Dąbrówce Wielkiej. Choć nogi bolały, dzieci z ogromną ciekawością przysłuchiwały się opowieściom, jak to w dawnych czasach wytwarzano mąkę, przyglądając się odpowiednim do tego sprzętom. Po powrocie do placówki, na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja - zawody sprawnościowe! Każde dziecko mogło wykazać się celnością, która tak bardzo jest potrzebna wędkarzom. Drugiego dnia uczestnicy udali się na wycieczkę autokarową do Bierunia, aby spotkać - dla wielu pierwszy raz w swoim życiu- egzotyczne zwierzę, jakim jest struś. Dzieci mogły same zobaczyć różne wielkości jajek, jakie zwierzęta mogą znosić. Na fermie poza strusiami można było spotkać kozy, gęsi, a nawet bardzo przyjaznego bociana, który jest już stałym mieszkańcem gospodarstwa. Każdy uczestnik w ramach warsztatów wykonał piękny breloczek ze strusiej skóry, a na zakończenie dnia każdy mógł nakarmić zwierzaki. Środa to dzień odpoczynku i relaksu nad basenem MOSiR w Piekarach Śląskich. W czwartek z kolei dzieci pojechały do Olkusza zwiedzić muzeum afrykanistyczne. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali przewodnika, który bardzo interesująco opowiadał o kulturze i zwyczajach plemion afrykańskich. Po zwiedzaniu muzeum, dzieci mogły podzielić się między sobą wrażeniami podczas pobytu w McDonalds. W ostatnim dniu Akcji Lato uczestnicy udali się do sali zabaw 1000 klocków w Katowicach. Sala pełna klocków LEGO to chyba marzenie każdego, zarówno dziecka jak i dorosłego. Każdy uczestnik pod koniec zajęć mógł zaprezentować swoją budowlę, a wszystkie były ciekawe i kreatywne.

 

 


Choć to koniec półkolonii w naszej placówce, mamy nadzieję, że wspomnienia pozostaną na bardzo długo i zobaczymy się ponownie za rok!

Poprawiony: wtorek, 30 lipca 2019 16:50
 

facebook


BIP