Start Archiwum Imprezy "WIERSZYKI PRZEDSZKOLAKA"
"WIERSZYKI PRZEDSZKOLAKA" Drukuj Email
czwartek, 18 października 2018 12:32

W Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich 18 października odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym pn. "Jesienne wierszyki".

Konkurs rozgrywany jest w czterech kategoriach wiekowych. Uczestnicy deklamują jeden utwór poetycki o tematyce jesiennej dostosowany do wieku, temperamentu, jak i umiejętności dziecka. Celem naszego konkursu jest rozwijanie w dzieciach wrażliwości na żywe słowo, uwrażliwienie na werbalny sposób wyrażania swoich emocji, zwracanie uwagi na poprawność wymowy. Jedni uczestnicy z wrodzoną pewnością, uśmiechem na twarzy i wdziękiem artystycznym pojawiali się na scenie, inni zaś z bardziej widoczną tremą prezentowali swoje utwory. Jednak wszyscy uczestnicy pięknie się prezentowali i byli bardzo dobrze przygotowani. Jury konkursu po przesłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniło następujących laureatów, jak i przyznało wyróżnienia:

W KATEGORII DZIECI 3 - LETNICH LAUREATEM ZOSTAŁA: 
ZUZANNA ŚLIWA z MP nr 1

W KATEGORII DZIECI 4 - LETNICH LAUREATEM ZOSTAŁA:
KAJA SZNEIDER z MP nr 1

A WYRÓŻNIENIE OTRZYMAŁA:
MARTA SOBCZYŃSKA z MP nr 3

W KATEGORII DZIECI 5 - LETNICH LAUREATEM ZOSTAŁ:
ADAM BENTKOWSKI z MP nr 4

A WYRÓŻNIENIE OTRZYMALI:
KAROL FIGURA z MP nr 4
AGATA CZERNIOCH z MP nr 10

W KATEGORII DZIECI 6 - LETNICH LAUREATEM ZOSTAŁA: 
ANTONIA OLECHA nr 10

A WYRÓŻNIENIE OTRZYMAŁA:
LENA KUPKA z MP nr 10

Po tak pięknych emocjach związanych z prezentacją utworów, jak i po ogłoszeniu wyników przyszedł czas na wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a rodzicom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do udziału w naszym konkursie.

Poprawiony: czwartek, 18 października 2018 14:04
 

facebook