Start
Wystawy


WERNISAŻ WYSTAWY OBIEKTÓW MILITARNYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
wtorek, 12 marca 2019 16:15

Dnia 11 marca 2019 r. w Dzielnicowym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy pt. „Historia obiektów militarnych Brzezin Śląskich i okolic”. Wystawa prezentuje przedmioty ze zbioru organizacji Pro Fortalicium. Jej główną częścią są tablice informacyjne na temat bunkrów i schronów, zlokalizowanych w naszym mieście, a przede wszystkim w dzielnicy Brzeziny Śląskie. Dodatkowo przedstawiono bardzo ciekawe eksponaty, które na co dzień znajdują się w bunkrze Dąbrówka Wielka. Wśród eksponatów można zobaczyć oryginalny mundur polski z czasów II wojny światowej, pociski artyleryjne, makietę bunkra z Dąbrówki Wielkiej, oryginalne hełmy, hełmofon czołgisty, telefon bojowy, manierkę, menażkę. O historii obiektów opowiedział nam w bardzo ciekawy sposób gość specjalny, członek organizacji Pro Fortalicium, członek Związku Górnośląskiego Koło Piekary Śląskie, działacz społeczny i pasjonat lokalnego folkloru i historii, Pan Roman Kiera, który przybliżył historię fortyfikacji.

Ten dzień można pięknie podsumować cytatem Mariana Leona Kantor (pseudonim „Mirski”), który przedstawił zebranym gościom Pan Roman:


Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać.”


 

 

Poprawiony: wtorek, 12 marca 2019 16:38
 
WYSTAWA "FESTIWAL FILMOWY" PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
poniedziałek, 04 marca 2019 14:13

W dniach od 4 lutego do 1 marca br. miała miejsce w naszej placówce wystawa plakatów Kina Kosmos. Wystawa zawierała plakaty filmów, które zostały nagrodzone Oscarami lub/oraz Złotymi Globami. Zobaczyć można było między innymi tytuły takie jak: "Titanic", "Lepiej być nie może", "Gladiator", "Labirynt Fauna", " Slumdog. Milioner z ulicy", "Kształt wody", "Manchester by the Sea". "To nie jest kraj dla starych ludzi", "La la land", "The Hurt locker", "W pułapce wojny", "Inflirtacja", "Aż poleje się krew".

 
WYSTAWA "POCZTÓWKOWY SZAŁ" PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
poniedziałek, 04 lutego 2019 16:15

W dniach od 7 do 31 stycznia 2019 r. miała miejsce w naszej placówce wystawa Natalii Kulisz. Wystawa „Pocztówkowy szał” jak sama nazwa wskazuje, była kolekcją pocztówek. Można było zobaczyć te z różnych krajów zdobyte z niemalże wszystkich kontynentów, ale nie tylko. Były też pocztówki okazyjne, urodzinowe, motywacyjne, świąteczne. Największym zainteresowaniem cieszyły się chyba jednak stare pocztówki dawnych gwiazd, wśród których znajdowały się postacie takie jak Anna Jantar, Barbara Streisand, Sylwester Stalone, Roger Moore, zespoły ABBA, Dwa plus Jeden i wiele, wiele innych.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 lutego 2019 16:19
 
WYSTAWA BOŻONARODZENIOWEGO RĘKODZIEŁA PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
piątek, 25 stycznia 2019 13:53

W okresie przedświątecznym, bo od 4 do 21 grudnia, dostępna była w naszej placówce wystawa bożonarodzeniowego rękodzieła Pani Doroty Duckiej oraz Pana Henryka Pietruszki. Dla Pana Henryka, który tym razem zaprezentował u nas piękne zimowe obrazy malowane na drewnie, była to już kolejna wystawa. Pani Dorota jednak miała u nas swój debiut. Mamy nadzieję, że na tej jednej się nie skończy, gdyż wspaniałe wykonane dekoracje świąteczne zachwycały wszystkich gości. Podziwiać można było między innymi choinki wykonane z gałązek, świeczniki, czy też stołowe dekoracje.

 

Poprawiony: piątek, 25 stycznia 2019 14:39
 
WYSTAWA MALARSTWA ANDRZEJA SODOWSKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
poniedziałek, 03 grudnia 2018 14:04

W dniach od 13 do 30 listopada w Dzielnicowym Domu Kultury prezentowana była wystawa malarstwa Pana Andrzeja Sodowskiego. Pan Andrzej jest emerytowanym inżynierem budowlanym z Chorzowa. Uprawia malarstwo sztalugowe, a w swoim dorobku twórczym ma już 30 wystaw indywidualnych, bierze również aktywnie udział w wystawach zbiorowych, konkursach i innych charytatywnych. Ponadto, jest założycielem i Liderem Chorzowskiej Grupy Plastycznej "Krojcok`12". Laureat nagród i wyróżnień w środowisku artystów nieprofesjonalnych, w tym:
I Nagroda w XXIII Konkursie Plastycznym im. Pawła Wróbla. 
I Nagroda w III oraz Nagroda Specjalna w VII Konkursie Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza w Rudzie Śląskiej. 
Grand Pric w XI Pikniku Malarskim "Sielskie Klimaty" w Skansenie w Chorzowie. 
Medal im. Teodora Kalidego w dziedzinie kultury przyznany przez Prezydenta Miasta Chorzów w 2013 roku. 
Pan Andrzej jest także aktywistą społecznym, w tym przewodniczącym Chorzowskiej Rady Seniorów i członkiem Chorzowskiej Akademii Seniora i klubów senioralnych. 
Wystawa Pana Andrzeja prezentowana w naszym domu kultury była jego już 30 wystawą indywidualną.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 10

facebook


BIP