Start
Imprezy


KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY! PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
piątek, 05 kwietnia 2019 18:48

Dzielnicowy Dom Kultury w Brzezinach Śląskich zorganizował konkurs dla dzieci w wieku przedszkolnym na Palmę Wielkanocną. Konkurs miał na celu rozbudzenie wrażliwości estetycznej, zaprezentowanie ciekawych technik plastycznych, kształtowanie dziecięcej wyobraźni czy też rozwijanie zainteresowań.

Na konkurs zostało nadesłanych ponad 40 prac, z przedszkoli z całego miasta. Jury, dokonując wyboru, oceniało m.in. oryginalność pomysłu, stabilność oraz precyzję wykonania, estetykę. W mniejszym zaś stopniu oceniano samodzielność, mając na uwadze fakt, że dzieci w wieku przedszkolnym dopiero rozwijają swoją zdolność manualną i twórczą.

Prace zostały wykonane w różnych technikach, z wykorzystaniem ciekawych materiałów, m.in. słomek, wstążek, wydmuszek po jajkach, czy też dekoracji naturalnych. Jury nie miało łatwego zadania, dlatego postanowiło przyznać 5 równorzędnych miejsc dla laureatów, w różnych kategoriach wiekowych, a także 5 wyróżnień.

Laureatami konkursu zostali:

 • Marcelina Kuna MP nr 17 – lat 4

 • Martyna Pęczek MP nr 10 – lat 5

 • Lena Muzyka MP nr 3 – lat 6

 • Maciej Gmryrek MP nr 13 – lat 6

 • Julia Skomro MP nr 12 – lat 7

Wyróżnienia otrzymali:

 • Michalina Kus MP nr 17 – lat 3

 • Kacper Wegner MP nr 13 – lat 3

 • Zuzanna Mazurek MP nr 5 – lat 5

 • Adam Trzósł MP nr 17 – lat 6

 • Dawid Orłowski MP nr 12 – lat 6

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez DDK!


Poprawiony: poniedziałek, 08 kwietnia 2019 10:35
 
PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
środa, 20 marca 2019 14:50

W dniu 20 marca w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej pn. „Do...Re...Mi...”. To już 12. raz gościliśmy przedszkolaków z piekarskich placówek oświatowych, którzy zaprezentowali się na scenie w występach solowych jak i zespołach. Celem konkursu było promowanie dziecięcej twórczości, wyszukiwanie młodych talentów oraz prezentacja przed szerszą publicznością. Uczestnicy oceniani byli pod względem doboru repertuaru, staranności wykonania, muzykalności oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Jury nie miało łatwego zadanie, ponieważ każdy z przedszkolaków był przygotowany do występu w 100% i pięknie prezentował się na scenie. Po podliczeniu wszystkich punktów został ogłoszony werdykt.

Występy solowe:

 

 • I miejsce ex aequo Maja Guzewicz z MP nr 3 oraz Lena Kupka z MP nr 10.

 

Wyróżnienie:

 

 • Julia Kulka z MP nr 3

 

Występy zespołów:

 

 • I miejsce zespół z MP nr 17 w składzie: Nadia Flak i Adam Rządkowski

 

Wyróżnienie:

 

 • Zespół Gwiazdeczek z MP nr 17

 

Wszystkim gratulujemy!!!

 

Poprawiony: środa, 20 marca 2019 20:36
 
WARSZTATY "COŚ Z NICZEGO" PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
piątek, 15 marca 2019 13:30

W dniu 15 marca odbyły się warsztaty działań twórczych „Coś z niczego”. Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym miały miejsce w Miejskim Przedszkolu nr 12 w Brzezinach Śląskich, a ich tematem była zbliżająca się wielkimi krokami „wiosna”. W grupie czterolatków rozmawialiśmy o zmianach jakie następują w przyrodzie po zimie, co takiego dzieje się w ogródkach, w lesie, na łące. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Sukienka Pani Wiosny” oraz wykonały pracę manualną przedstawiającą zwiastun wiosny – przebiśnieg.

Poprawiony: piątek, 15 marca 2019 13:42
 
AKCJA ZIMA 2019 ZA NAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
piątek, 15 lutego 2019 16:38

Dzielnicowy Dom Kultury w Brzezinach Śląskich w dniach od 11 do 15 lutego zorganizował dla dzieci półkolonie w ramach "Akcji Zima 2019". Wśród licznie zaproponowanych atrakcji znalazły się: wycieczki autokarowe do Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach, do Nadleśnictwa w Katowicach, gdzie odbyliśmy spacer ścieżką dydaktyczną, jak i odwiedziliśmy salę edukacyjną, a także piekliśmy kiełbaski. Wybraliśmy się do Parku Rozrywki NEMO w Dąbrowie Górniczej. Ponadto, odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie bardzo aktywnie udział wzięliśmy w lekcji historii naszego miasta w Izbie Regionalnej, oraz w czytelni kodowaliśmy z Noanon. Ostatniego dnia udaliśmy się do Laserowego Centrum Rozrywki w Bytomiu. Wspólnie spędzone półkolonie bardzo szybko minęły i trudno się było nam rozstać z naszymi podopiecznymi, ale niedługo już wakacje, wobec tego już serdecznie zapraszamy na Akcję Lato :)

 

Poprawiony: wtorek, 26 lutego 2019 20:06
 
IMPREZA Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
czwartek, 31 stycznia 2019 14:43

30 stycznia w naszym domu kultury obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Zarówno uczestnicy naszych sekcji muzycznych, jak i uczniowie z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12 w Piekarach Śl., z tej okazji przygotowali bogaty program artystyczny dla zebranych gości. Podczas spotkania obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu uczniów z MSP nr 12 pt. "Cicha noc - historia kolędy" i wysłuchaliśmy kolęd. Z kolei, uczestnicy sekcji gitarowej zaprezentowali swoje najlepsze utwory, m.in. wysłuchaliśmy kolęd i utworów klasycznych. Dopełnieniem wspólnego muzykowania były popisy muzyczne sekcji keyboardowej. Zgromadzona publiczność nagrodziła naszych młodych artystów gromkimi brawami. Wspólnie spędzone popołudnie na długo pozostanie w pamięci występującym, jak i przybyłym gościom.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 80

facebook


BIP