O NAS

Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich jest samorządową jednostką kultury, rozwijającą i zaspokajającą potrzeby kulturalne mieszkańców. Dom Kultury powstał 1 października 1991 roku, jako filia Miejskiego Domu Kultury. Od 1 stycznia 1992 roku DDK jest samodzielną jednostką organizacyjną, posiadająca osobowość prawną. Pierwszym dyrektorem domu kultury był Eugeniusz Ledwoń, który pełnił tę funkcję do sierpnia 2008 roku. We wrześniu 2008 roku dyrektorem została Ilona Ogiołda, która pełni tę funkcję do chwili obecnej.
Działalność Dzielnicowego Domu Kultury polegająca na tworzeniu i upowszechnianiu kultury odbywa się w dwóch obiektach położonych w dzielnicach Brzeziny Śląskie przy ul. Roździeńskiego 99, gdzie mieści się siedziba oraz w Dąbrówce Wielkiej przy ul. Szymanowskiego 2 b.
Wielokierunkowa działalność, zaspokajająca potrzeby mieszkańców opiera się w dużej mierze na sekcjach i kołach zainteresowań oraz na organizacji imprez plenerowych i wyjazdowych.
Od 2014 roku pod egidą DDK funkcjonuje Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku, jako jedna z form działalności statutowej.
Oferta zajęć organizowanych w jednostkach jest bardzo zróżnicowana, skierowana do różnych grup wiekowych, od najmłodszych, po seniorów.

                                        

Kalendarz wydarzeń

Facebook

Partnerzy

 

 

Odsłon artykułów:
302677
© 2024 Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich
Free Joomla! templates by AgeThemes