#KULTURALNEPIEKARY ZADANIE 36.

Witamy Was w kolejnym zadaniu w czasie tegorocznych ferii zimowych. Trwa karnawał, a z nim związane są bale przebierańców. Zapewne mieliście już okazję nie raz w takim balu brać udział. My dzisiaj zapraszamy Was do wspólnej zabawy i przygotowania maski karnawałowej. Proponujemy zrobienie maski misia i królika, oczywiście jeśli tylko macie pomysł możecie wykonać zupełnie inna maskę i świetnie się bawić wspólnie z rodzeństwem lub rodzicami.
 
Do przygotowania będą potrzebne
- papierowe talerzyki,
- kolorowe kartki papieru,
- klej,
- nożyczki,
- farby plakatowe lub akrylowe,
- pędzelek,
- słomki lub długie wykałaczki.
 
 
KROK 1
Za pomocą nożyczek przecinamy talerzyk na pół. Wycinamy otwory na oczy (my odrysowaliśmy monetę 50 gr., żeby oczka były równe).
 
KROK 2
Z reszty talerzyka wycinamy uszy królika i misia oraz nos misia. Z kolorowego papieru wycinamy środki uszu oraz nosek, jeśli przygotowujecie królika to nie zapomnijcie o wąsach.
 
KROK 3
Przystępujemy do malowania. Brązową farbą malujemy buzię oraz uszy misia.
 
KROK 4
Po wyschnięciu farby sklejamy całą maskę. Przyklejamy kolejno uszy i nos w przypadku królika wąsy.
 
KROK 5
Żeby maskę można było swobodnie złapać przyklejamy od spodu słomkę lub wykałaczkę.
 
KROK 6
Karnawałowe maski gotowe. Teraz tylko muzyka i możemy się bawić oczywiście bezpiecznie i z rozwagą. Wysyłajcie fotki Waszych masek na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  
 
 
 

Kalendarz wydarzeń

Facebook

Partnerzy

© 2021 Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich
Free Joomla! templates by AgeThemes