Dąbrowka Wielka
WYSTAWA MALARSTWA KRZYSZTOFA ZIĘCIKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
czwartek, 23 czerwca 2016 16:52

Od 22 czerwca zapraszamy oglądania wystawy "Między jawą a snem", na której prezentowane są obrazy autorstwa Krzysztofa Zięcika. Artysta jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie i uprawia malarstwo olejne, pastele, rysunek długopisem i kredkami oraz akwarele. W 2005 r. został laureatem I nagrody w konkursie na pejzaż zagłębiowski w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W 2007 r. wyróżniony nagrodą Miasta Czeladzi za działalność twórczą. Z okazji 25-lecia STKZD, na wniosek Przewodniczącej Teresy Orłowskiej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Mu odznakę honorową Zasłużonego dla Kultury Polskiej. Autor dwóch tomików wierszy,,Opowieści malarza″ i ''Sen Różnobarwny″. Obecnie piastuje funkcję kierownika sekcji plastycznej.Poprawiony: czwartek, 23 czerwca 2016 17:00
 
II FESTYN FAMILIJNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
czwartek, 16 czerwca 2016 16:34

Radni z Klubu Nasze Piekary: Stanisław Korfanty, Jerzy Krauza i Marek Szewczyk oraz Dzielnicowy Dom Kultury, KS Orkan i MOSiR Piekary Śląskie zapraszają na II FESTYN FAMILIJNY pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj.

W programie festynu, nad którym patronat honorowy objęli również: Poseł na Sejm Jerzy Polaczek, Senator RP Leszek Piechota,  a także Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Janusz Pasternak, przewidziano wiele atrakcji, a wśród nich m.in. : Zespół Muzyczny „FORTE”, Kabaret „JESTEM”, mecz oldbojów KS Orkan – GKS Andaluzja, a także: Kołowy Transporter Opancerzony ROSOMAK, pokazy wozów strażackich oraz policji. Na uczestników II Festynu Familijnego czekają również liczne konkursy z nagrodami, wesołe miasteczko, malowanie twarzy oraz wspaniała zabawa. Zapraszamy serdecznie całe rodziny 26 czerwca w godz. 16.00 – 23.00 na Stadion KS Orkan w Dąbrówce Wielkiej.

 


Poprawiony: piątek, 17 czerwca 2016 09:58
 
RUSZYŁY ZAPISY NA PÓŁKOLONIE ORGANIZOWANE PRZEZ DDK PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
czwartek, 05 maja 2016 13:28

Poprawiony: piątek, 13 maja 2016 15:00
 
TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA DDK! PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
poniedziałek, 13 czerwca 2016 16:27

28 czerwca zawodnicy oraz goście sekcji brydża sportowego, działającej w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej, wezmą udział w turnieju o Puchar Dyrektora DDK. Tradycja czerwcowego turnieju o puchar dyrektora DDK jest już na stałe wpisana w działalność placówki. Do rozgrywek zgłaszają się zwodnicy, którzy w ciągu całego roku szkolą się i trenują pod okiem sędziego oraz instruktora – Krzysztofa Tomsi. Laureaci, poza pucharami, otrzymają także pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Co roku wyłaniana jest także najlepsza zawodniczka sekcji. Turniej zaczyna się o godz. 17.00.

 


Poprawiony: czwartek, 16 czerwca 2016 11:52