Dąbrowka Wielka
"WĘDRÓWKI DO WNĘTRZA ZIEMI' - WYSTAWA AGATÓW ŚLĄSKICH Z KOLEKCJI JANA RZYMEŁKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
środa, 26 sierpnia 2015 15:31

Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej zaprasza do obejrzenia wystawy Jana Rzymełki zatytułowanej „Wędrówki do wnętrza Ziemi”. Autor wystawy jest katowiczaninem. W dzieciństwie, które spędził na Górnym Śląsku jego piaskownicą była hałda, na której zbierał kolorowe pasiaste kamyki (gizole ze szlaki hutniczej) i tajemnicze odciski (skamieniałości) w węglu kamiennym i łupkach. Ukończył z wyróżnieniem geologię z ochroną środowiska na AGH. Autor monografii „Dzieje poznawania geologicznego Górnośląskiego Zagłębia Węglowego” i wielu prac o śląskich agatach. Posiada ich kolekcję naukową. Region Śląski stoi płodami mineralnymi i miał spory wkład w rozwój geologii jako nauki. Jego pasją jest zbieractwo i kolekcjonerstwo polskich minerałów, a szczególnie śląskich wstęgowanych polnych kamieni ozdobnych, zwanych agatami. Znajdował na polach kolorowe agaty wielkości od groszku, przez jabłko i kapustę, aż po kamienie młyńskie. Organizuje wystawy, na których prezentuje swoje zbiory wraz z artystycznymi zdjęciami wielkoformatowymi. Zamiast szmacianych krawatów nosi bolo czyli kamień, minerał na rzemyku. Często jest nim zniewalający agat ze Śląska lub bałtycki bursztyn. Wystawa prezentuje agaty kamienie polne, najurodziwsze płody ziemi śląskiej. Przemawiają one pięknem, fascynują labiryntem krętych linii tworzących fantastyczne rysunki i niesamowitą grą barw naturalnych. Agaty są naturalnymi produktami przyrody, są tworami mineralnymi. To boskie minerały, pożądane przez kobiety, poszukiwane przez kolekcjonerów i jubilerów. Agaty to fenomen przyrodniczy. W DDK w Dąbrówce Wielkiej wystawę agatów Jana Rzymełki można będzie podziwiać od 7 do 18 września. Serdecznie zapraszamy.


Poprawiony: poniedziałek, 31 sierpnia 2015 13:37
 
"SLAJDOWISKO" - WSPOMNIENIA Z WAKACJI! PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
środa, 26 sierpnia 2015 15:24

Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej zaprasza wszystkich uczestników Akcji Lato 2015 w dniu 4 września na „Slajdowisko” – wspomnienia z wakacji. Podczas tego spotkania półkoloniści będą mieć okazję do obejrzenia zdjęć z naszych wycieczek oraz spędzenia czasu w gronie znajomych. Dzieci opowiedzą też jak spędziły swój czas wolny podczas tegorocznych wakacji, co ciekawego zobaczyły, co zwiedziły. Początek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

Poprawiony: środa, 26 sierpnia 2015 15:31
 
WYSTAWA KOMIKSU ANNY KRZTOŃ PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
poniedziałek, 27 lipca 2015 14:36

Już od 10 sierpnia będzie można oglądać w DDK w Dąbrówce Wielkiej prace Anny Krztoń. Artystka jest absolwentką ASP Katowice (dyplom uzyskała w Pracowni Wklęsłodruku, pod kierunkiem prof. Jana Szmatłocha w 2013 roku). Zajmuje się grafiką wklęsłodrukową, ilustracją i komiksem. W 2011 roku otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry za działalność artystyczną i animację kultury. Swoje komiksy publikowała dotychczas w magazynach i zinach w Polsce, Szwecji, Finlandii, Belgii, Estonii, na Litwie, Słowenii i w USA. Regularnie współpracuje też z Ha!Artem, Menażerią, Popmoderną, PROwincją, Kulturą Liberalną i Magazynem Kontakt. Na wystawie zaprezentowane zostaną komiksy i ilustracje, powstałe w przeciągu ostatnich dwóch lat.Jej prace są niezwykle różnorodne – od tych które komentują aktualną rzeczywistość po takie, w których świat realny miesza się ze snem i surrealizmem. Wystawę można oglądać do 18 września, w godzinach pracy DDK. Serdecznie zapraszamy!


Poprawiony: poniedziałek, 27 lipca 2015 14:41
 
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM! PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 14:52

Już 2 września o godz. 17.00 w naszym domu kultury odbędzie się kolejne spotkanie z podróżnikiem. Tym razem o swoich wojażach opowie piekarzanka Katarzyna Irzeńska. Dowiemy się m. in. co zachwyciło ją w Portugalii i czy możliwe jest w ogóle tanie podróżowanie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!


Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 15:00
 
CENTRUM WSPARCIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez ddk   
czwartek, 02 lipca 2015 15:16

Informujemy, iż spotkania w ramach Centrum Wsparcia zostają zawieszone w miesiącach lipcu i sierpniu. Pierwsze konsultacje po wakacjach odbędą się 3 września o godz. 18.00. W razie pytań możliwy jest kontakt telefoniczny - Piotr Wilczek (509 354 068). Serdecznie zapraszamy!

Poprawiony: czwartek, 02 lipca 2015 15:27